VALİ ÇEBER: "ONA POLİS DEMİYORUM, HAİN"

Rize Valisi, Emniyet Müdürü'nü vuran kişiye hain diyerek tayin isteğinin geri çevrilmesinden dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

VALİ ÇEBER:
VALİ ÇEBER: Neco Yarıcı
Advert

KAYNAK: GELİŞİM TV

Rize Valisi Kemal Çeber, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi üzerine değerlendirmede bulundu.  Vali Çeber konuya ilişkin ilk değerlendirmeleri yaptı.

 

MAKAMINDAN SİLAHINI ALIP VURDU

Rize Valisi:  Olayı gerçekleştiren de Derepazarı ilçesinde görevli trafik polisi. Bugün emniyetin görüş günü, Altuğ müdürümüz, onunla da görüşüyor. Bunlar görüşmeye girerken gerekli tedbirler alınmakla birlikte, görüşmeden sonra dışarı çıkıyor. Emniyet Müdürü'yle görüşmeden sonra polis memuru silahını aldıktan sonra makama geri dönüyor. Hiçbir şey demeden Altuğ Müdürümüz ve içeriye giren polis arkadaşımızı yaralıyor. Müdürümüz  hastaneye geldiğinde durumu ağırdı." dedi.

"ONA POLİS DEMİYORUM, HAİN"

Vali Çeber olayın ayrıntılarına ilşikin yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre olayın tayin meselesi nedeniyle olduğunu aktardı.

Çeber " Bilgiler henüz çok taze yanlış bir şey söylememek lazım. İlk söylenen, bu arkadaşımız burada bir üniversite kazanmış ve merkeze gelmek istemiş. Gelmesi uygun görülmemiş. İstediği sonucu alamadı. Ben o şahsa polis memuru diyemiyorum. O hain, bu sıkıntısının dışında sessiz sakin birisi. Yaptığının cezasını çekecek." dedi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Rize Emniyet Müdürü'nü şehit eden polis memurunun, Trafik Şube’de görev yapan İ.H.Ş. olduğu belirtildi.

Rize Valisi, olayın ayrıntılarını anlattı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZE'NİN “EN”LERİ – 2019
RİZE'NİN “EN”LERİ – 2019
ARTVİN-RİZE HAVALİMANI GÖRSELİ YAYINLANDI
ARTVİN-RİZE HAVALİMANI GÖRSELİ YAYINLANDI