Advert
Advert

TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK ŞELALESİ (TAR)

Vali Kemal Çeber, Türkiye'nin en yüksek şelalesi unvanını taşıyan Tar Deresi Bulut Şelalesi'nde incelemelerde bulundu.

TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK ŞELALESİ (TAR)
TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK ŞELALESİ (TAR) Neco Yarıcı
Advert

KAYNAK: RİZE VALİLİK

Vali Kemal Çeber, beraberinde Ardeşen Kaymakamı ve Çamlıhemşin Kaymakam Vekili Emrah Yılmaz, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ve Çamlıhemşin İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Arısoy ile birlikte Türkiye'nin en yüksek şelalesi unvanını taşıyan Tar Deresi Bulut Şelalesi'nde incelemelerde bulundu.

Vali Çeber, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada "Tar Deresi Bulut Şelalesi'nin Çamlıhemşin ilçesine 11, Ayder Yaylası'na ise 7 kilometre mesafede bulunduğunu belirterek, "Bulut Şelalesi 250 metrelik bir yükseklikten ve dört kademeden Tar Deresine düşmekte ve bu özelliği ile de Türkiye'nin en yüksek şelalesi unvanına sahiptir. Bölgede sis olmadığı günlerde bile şelalenin tepesi neredeyse her gün bulutlarla kaplıdır. Sanırım şelalenin ismi de buradan geliyor" şeklinde konuştu.

vali-kemal-ceber,-turkiye’nin-en-yuksek-selalesi-unvanini-tasiyan-tar-deresi-bulut-selalesinde-incelemelerde-bulundu-(2).jpgvali-kemal-ceber,-turkiye’nin-en-yuksek-selalesi-unvanini-tasiyan-tar-deresi-bulut-selalesinde-incelemelerde-bulundu-(1).jpgvali-kemal-ceber,-turkiye’nin-en-yuksek-selalesi-unvanini-tasiyan-tar-deresi-bulut-selalesinde-incelemelerde-bulundu-(3).jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEN TULUM ÇAL,TÜRKÜ SÖYLE,SUYA DÜŞ..!
SEN TULUM ÇAL,TÜRKÜ SÖYLE,SUYA DÜŞ..!
TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİNDE
TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİNDE "ÇAY LİFİ"