ARDEŞEN TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Ankara ve İstanbul'daki temaslarından dolayı şehir dışına çıkarken, Belediye Başkanlığı için ilk vekaleti, Belediye Meclis Üyelerinden Kontenjan adayı olarak seçilen ve yıllardır teşkilatın içinde önemli görevler alan Havva Sinan'a verdi.

ARDEŞEN TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ
ARDEŞEN TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ
Advert

Kadın kolları başkanlığı ve teşkilat üyeliği görevlerinde AK Parti saflarında verilen bir çok görevi başarıyla yürüten, Ardeşen eski Belediye Başkanı, Tarım ve Orman Bakanlığında Genel Müdürü Mümtaz Sinan'ın eşi Havva Sinan vekaleten baktığı Ardeşen Belediye Başkanlık görevinde tebrikleri kabul etti.


 

Ardeşen Belediye Başkan Vekili Havva Sinan'a ilk ziyaret AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Okutan ve yönetim kurulu üyelerinden geldi. Gün içinde bir çok önemli misafiri makamda kabul eden Sinan'ı Belediye Meclis Üyeleri de yalnız bırakmadı.

 

 Ardreşen belediyesi Meclis Üyesi Havva Sinan Kimdir:

Havva Sinan: 01/06/1969 yılında Pazarda doğdu. İlk okulu Pazar Derebaşı köyünde , orta ve lise tahsilini Pazar orta okulu ve Pazar lisesinde tamamladı. Aktif siyasete Refah partisi döneminde başlayan Sinan, Fazilet Partisinde Kadın kollarında yönetim kurulu üyesi olarak 2001 yılına kadar görev yaptı. 2002-2004 yıllarında AK Parti Ardeşen Kadın kolları Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yürüterek, aynı dönemde Belediye Başkan Adayı olan eşi Mümtaz Sinan'ın  Belediye Başkanı olmasına önemli katkılar sağladı.  Ardeşen Belediye Başkanı olarak seçilince Kadın Kolları Başkanlığını bıraktı ancak teşkilat yönetimde aktif görev almaya devam etti. 2004-2016 - 10 şubat 2018 yılında kadın kollarında tekrar görev aldı. 31 Mart 2019 yerel yönetimler seçiminde  Avni Kahya yönetiminde Belediye Meclis Üyesine kontenjan aday olarak göreve seçildi. Sinan evli ve 4 çocuk annesidir.

HABER: ARDEŞENİNSESİ.COM

SALİH NAVDAR

HAVVA SİNAN ARDEŞEN BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"