ESKİÇIRAK PETROL AKARYAKIT GÖREVLİLERİNE SEMİNER

Alpet kalite kontrol uzmanı İbrahim Kurt ve Alpet Eğitim Müdürü Kadir Çılgın tarafından ,Pazar Hamidiye mahallesinde hizmet veren ALPET Eskiçırak Petrol'de Akaryakıt görevlilerine Sağlık Emniyet çevere ve güvenlik konulu eğitim semineri verildi.

ESKİÇIRAK PETROL AKARYAKIT GÖREVLİLERİNE SEMİNER
ESKİÇIRAK PETROL AKARYAKIT GÖREVLİLERİNE SEMİNER Neco Yarıcı
Advert

Alpet kalite kontrol uzmanı İbrahim Kurt ve Alpet  Eğitim Müdürü Kadir Çılgın tarafından ,Pazar Hamidiye mahallesinde hizmet veren ALPET Eskiçırak Petrol'de Akaryakıt görevlilerine Sağlık Emniyet çevere ve güvenlik  konulu eğitim semineri verildi.


Alpet Sağlık Emniyet ve Çevre Politikası

 ALPET Eskiçırak Petrol'de Akaryakıt görevlilerine verilen seminerde, “İnsan sağlığını ve çevreyi korumak.” görüşünü sağlık emniyet ve çevre politikası olarak benimsemektedir ve bu yaklaşımın devamını sağlamakta kararlıdır.  

Hedefimiz açık ve kesindir; ALPET’in yürüttüğü tüm faaliyetlerinde insanların, çalışanlarının, yüklenicilerinin kaza yaşamaması ve çevrenin zarar görmemesidir. 

Bu çerçevede ALPET’in vazgeçilmezleri olan aşağıdaki hususlar tüm ALPET çalışanlarının, bayilerinin ve yüklenicilerinin ilkeleri olarak kabul görmüştür;

 • Çevre faktörleri azami seviyede değerlendirilecektir.

 • Çevre kirliliğinin önlenmesi için faaliyetler yürütülecektir.

 • Emniyet ve güvenlik tedbirleri her zaman alınarak sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanacaktır.

 • Yapılan işlerde yerel ve uluslararası kanunlar, mevzuatlar ve standartlara daima uyulacaktır.

 • Çalışanlara gerekli eğitimler verilecek ve bu eğitimlerin devamlılığı sağlanacaktır.

 • İyi planlanmış mühendislik hizmetleri gerçekleştirilecektir.

 • SEÇ performansının arttırılmasına yönelik olarak kontroller sık sık gerçekleştirilecek ve kontrol sonucunda elde edilecek verilere göre gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetler başlatılacaktır.

 • Gerek alt yapı gerek üst yapı ile ilgili yatırımlar yapılırken, kaliteli mühendislik anlayışı yanında ürün kalitesi en yüksek ve en güvenli malzemeler ile hizmetin seçimine önem verilecektir.

ALPET, Sağlık Emniyet ve Çevre ile ilgili konularda yukarıda tarif edilen hiçbir husustan ödün vermeyeceğini taahhüt ve beyan eder.

Kalite Politikamız

Müşterilerimizin, alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına en hızlı ve kolay şekilde hitap edebilmek kalite politikamızın temelini oluşturur.

Bu doğrultuda ALPET Yönetimi olarak,

 • Müşteri beklentilerinin algılanması ve karşılanması için şirket içinde güçlü bir koordinasyon sağlayan,
 • Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın yetkinlik ve motivasyonlarının arttırılması için gerekli olanakları yaratan,
 • Hizmet kültürümüzü belirleyen ve geliştiren,
 • Ürün kalitesinin sürekliliğini garanti altına alan,
 • Ülke çapında yaygınlığımızın arttırılmasına ve marka imajımıza destek olan,
 • Çevreye karşı duyarlı ve atık oluşumunu en aza indiren,
 • İşçi sağlığı ve İş güvenliği standartlarını uygulayan,
 • Evrensel ve insani değerleri göz önünde bulunduran,

Etkin bir kalite yönetim sistemi oluşturmayı ve sürekliliği için gereken her türlü kaynağı sağlamayı taahhüt etmekteyiz.

İmalat ve Montaj

Tesislerimiz modern teknoloji kullanılarak yerel ve uluslararası standartlar çerçevesinde inşaa edilmektedir. İşletme sırasında çevreye, doğaya ve topluma zarar vermemesi için gerekli önlemler alınmaktadır.

Tesislerimiz tarafsız gözetim şirketleri tarafından periyodik olarak denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

İnşaa sırasında kullanılan tüm malzemeler “önce kalite sonra maliyet” parolası göz önünde bulundurularak seçilmektedir.

Tehlikeli Atıkların Bertarafı

ALPET çevreye karşı duyarlıdır. Tehlikeli Atıkların Yönetimi Prosedürü’ne göre dolum tesislerimizde oluşan tank dibi çamurları, kontamine atıklar, atık yağlar vb. tehlikeli atıklar lisansa sahip araçlarla bertaraf ve geri dönüşüm tesislerine gönderilerek lisansa sahip bertaraf tesislerinde bertaraf edilmeleri sağlanmaktadır.

Atık Sular

Tesislerimizde oluşan atık sular biyolojik ve kimyasal arıtmalardan geçirilmektedir Yönetmeliklerde belirtilen kabul değerlerinin altında deşarj edilmektedir. Biyolojik ve Kimyasal arıtma sistemlerinin bakımları düzenli olarak yapılmaktadır. 

Personel SEÇ Eğitimleri

Personele yangın ile mücadele eğitimleri belirli periyotlarla verilmektedir. 6 ve 12 aylık zaman dilimlerinde ise uygulamalı tatbikatlar yapılmakta personelin yangın söndürme sistemlerini kullanabilme kabiliyetleri arttırılmaktadır. Diğer taraftan ilk yardım, kişisel koruyucu donanımların kullanımı, akaryakıt buharı ve tehlikeleri, ateşli çalışmalar, elektrikle yapılan çalışmalar, kapalı alanlara girişlerde alınması gereken önlemler, yüksekte yapılan çalışmalar konusunda teorik ve pratik eğitimler periyodik aralıklarla verilmektedir.

ALPET Kalite Yönetim Sistemi 

ALPET sürekli iyileştirme felsefesi ile “Kalite, İş Güvenliği ve Çevre”  ile ilgili konularda ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001 standartlarını referans alan bir entegre yönetim sistemi oluşturmuştur.

ALPET, Genel Müdürlük birimleri ile birlikte bünyesinde bulunan Mersin, Aliağa, Samsun, İzmit, Kırıkkale ve Batman Dolum Tesisleri sahip olduğu    ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001 belgeleri ile iyileştirme mekanizmasına sahip çalışmalar yürüttüğünü kanıtlamıştır.

ALPET aldığı bu belgeler ile müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli ürün ve hizmet sunma çalışmaları yürüttüğünü,  zaman, iş gücü ve diğer kaynakların daha etkin kullanımını, sistem ve iş süreçlerinin sürekli iyileştirilmesini hedeflediğini göstermiştir. Diğer taraftan çevre ve insan sağlığını korumaya yönelikgerekli tedbirlerin alınması, çalışanlarının sağlık ve güvenlik risklerinin azaltılması, motivasyon ve memnuniyetinin arttırılması yönünde yaptığı çalışmalar ile uluslararası bir kalite anlayışına sahip olduğunu ortaya koymuştur.

ALPET için “Kalite, İş Güvenliği ve Çevre”  ile ilgili konularda kurumsal olgunluk seviyesini süreli arttırmak öncelikli hedeftir.

HABER: TURKLAZ.COM

NECO YARICI

ESKİÇIRAK PETROL ALPET ARPET Alpet kalite kontrol uzmanı İbrahim Kurt Alpet Eğitim Müdürü Kadir Çılgın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR