ÖZ GIDA-İŞ SENDİKASI ARDEŞEN'DE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı ve başkan yardımcıları Çaykur Ardeşen Çay Fabrikasını ziyaret ederek çalışan işçilerle fikir alışverişinde bulundular.

ÖZ GIDA-İŞ SENDİKASI ARDEŞEN'DE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ
ÖZ GIDA-İŞ SENDİKASI ARDEŞEN'DE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ Neco Yarıcı
Advert

Bölgenin kapasite yönünden büyük fabrikalardan biri olan  Çaykur Ardeşen Çay Fabrikası gerek Çaykur yetkili birimler gerekse sendika yetkililerine son 1 haftada ev sahipliği yaptı.

22 Mayıs 2019 tarihinde Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı ve beraberindeki Şube Başkan Yardımcıları Orhan Topaloğlu, Necdet Hacıosmanoğlu ve Fatih Kandemir, Şube Yönetim Kurulu Üyes İdris Doğru,Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Ardeşen temsilci Başkanı Gültekin Buçan,yönetim kurulu ve Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Işıklı temsilci başkanı Muhammet Aşık,yönetim kurulu üyeleri,Ardeşen Çay Fabrikasında Sahur Programına katılarak çalışan emekçilerle bir araya geldiler.


 


 

Yapılan görüşmelerde Çaykur ile devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili bilgi aktararak hem TİS hemde genel sorunlar ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Başkan Bursalı; işçilerle yaptığı kısa toplantılarda geçtiğimiz günlerde Başkent Ankara'da  1.oturumunu düzenledikleri Çaykur'da 2019-2020 yıllarını kapsayan "TİS" Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin detaylarını aktardı.Yaklaşık 11 bin 600 işçiyi kapsayan Çaykur işçisi Toplu İş Sözleşmesi  1. Oturuma ÖZGIDA-İŞ Sendikası  adına Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu ve Sultan Murat Karadağ, Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı, Şube Başkan Yardımcıları Orhan Topaloğlu ve Necdet Haciosmanoğlu katılırken, işveren adına Kamu-Sen ve Çaykur yetkililerinin katıldığını ve burada işçilerimiz için haklarının sonuna kadar savunduklarını ve önümvelerini almayı umduklarını ifade etti.

Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube başkan yardımcısı Orhan Topaloğlu ise Kurum olarak bu yıl Çaykur bünyesi haricinde çalıştırılmak üzere belli sayıda çalışan alınacak duyumları vardı, bizlerde sendika olarak Çaykur'un kendi bünyesindeki çalışanlardan çalıştırılacak yerlere verilmesini talep ettiklerini söyledi.

Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Başkan Yardımcısı Necdet Hacıosmanoğlu ise çalışanların sorularını yanıtlayarak Çaykur işçisinin alınterini bizlerde köprü vazzifesini yaparak üst mevkilerde her platformda hakklarımızı sonuna kadar savunduklarını söyledi.


 

 

 

HABER: NECO YARICI

Çaykur Ardeşen Çay Fabrikası Orhan Topaloğlu Öz Gıda İş doğu Karadeniz Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı Necdet Hacıosmanoğlu Fatih Kandemir İdris Doğru Gültekin Buçan Muhammet Aşık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR