KARNE HEDİYESİ BAŞKAN KAHYA'DAN

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Belediyeciliğin sadece alt ve üst yapı yapmaktan ibaret olmadığını, İlçe genelinde 1. sınıf öğrencileri için uygulanan bu projeyle tescillemiş oldu.

KARNE HEDİYESİ BAŞKAN KAHYA'DAN
KARNE HEDİYESİ BAŞKAN KAHYA'DAN Neco Yarıcı
Advert

Ardeşen Belediyesi olarak Osmanlı tarihi ve Karadeniz bölge kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi görecek olan bir proje ile İlçedeki tüm okulların 1. sınıf öğrencilerine boyama kitabı verildi. Proje kapsamında yapılan boyama kitabında Osmanlı'dan günümüze miras kalan yapılar ve Doğu Karadeniz Bölgesinin tarihi ve kültürel mirasları mevcut. Öğrenciler bu anlamda hep boyama yapacak hem boyama kitabındaki şekillerin yanındaki açıklayıcı bilgiyle tarih hakkında bilgi sahibi olacaklar.


Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Avni Kahya dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya etkinlikle ilgili şunları kaydetti; "Belediye olarak; sadece alt ve üst yapı değil sanatsal, kültürel ve sosyal bir çok projeye de hayat vermekteyiz. Bu anlamda geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde milli ve manevi hissiyat oluşturma adına özellikle Osmanlı tarihi ve bölge kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi görecek olan bu güzel projeyi uygulama imkanı bulduk. Bundan mütevellit Gazi Mustafa Kemal İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret ederek (ilçedeki diğer tüm okullarımızın 1. sınıf öğrencilerine de eş zamanlı dağıtımı yapılan) boyama kitaplarını Meclis Üyem Fatih ÖNEY'ile birlikte öğrencilerimize erken karne hediyesi olarak verdik. Proje kapsamında hedeflediğimiz milli ruhun yerleşmesi dileğiyle tüm öğrencilerimize şimdiden iyi bir yaz tatili geçirmelerini dilerim." Diye konuştu.

HABER: ARDEŞENİNSESİ

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya GAZİ MUSTAFA KEMAL İLKOKULU ARDEŞEN OKUL KARNE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR