ÇAYKUR'DAN ÜRETİCİLERE TEŞEKKÜR

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim çay üreticilerin büyük bir çoğunluğunun yabancı işçi çalıştırma yerine kendi çaylarını kendilerinin toplaması olduğunu ifade etti.

ÇAYKUR'DAN ÜRETİCİLERE TEŞEKKÜR
ÇAYKUR'DAN ÜRETİCİLERE TEŞEKKÜR Neco Yarıcı
Advert

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Alim, üreticilerin Ramazan Bayramı'nda mağduriyet yaşamamaları için arife günü de alım yaptıklarını ve bayram boyunca da yaş çay alımlarını sürdüreceklerini belirterek böylece üreticilerin yaşayabilecekleri mağduriyetlerinin önüne geçeceklerini kaydetti.

 

Bu yıl randevulu sistemde yaptıkları değişiklikle yaş çayda kaliteyi yakaladıklarını ve daha verimli bir sezon geçirmekte olduklarını kaydeden Alim, bunda en büyük etkenin çay üreticilerin büyük bir çoğunluğunun yabancı işçi çalıştırma yerine kendi çaylarını kendilerinin toplaması olduğunu ifade ederek, “Müstahsillerimizin çayımızın geleceğini kurtarma adına kendi çaylarını kendilerinin toplaması oldukça sevindirici bir gelişmedir. Böylece hem çayımızda kaliteyi yakalayarak daha verimli bir ürün alımı gerçekleştirmiş oluyoruz hem de müstahsillerimizin yabancı işçilere ödedikleri milyon dolarlar kendilerine kalarak üreticilerimize, şehrimize, bölgemize, ülkemize ayrıca bir kazanç oluyor. Üreticilerimizin göstermiş oldukları anlayıştan ve kaliteli çay topladıklarından tüm üreticilerimize teşekkürü bir borç biliyor ve bu nedenle hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Alim, ayrıca, üreticilerin, tüketicilerin, çalışanların, bayilerin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, hayırlı ve mutlu bayramlar geçirmeleri temennisinde bulundu.

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ÇAYKUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR