DAĞ HOROZU ŞENLİĞİ 14 HAZİRAN'DA

Rize’nin İkizdere ilçesinde her yıl geleneksel olarak yapılan Dağ Horozu Şenliği’nin bu yıl 15’incisi düzenlenecek.

DAĞ HOROZU ŞENLİĞİ 14 HAZİRAN'DA
DAĞ HOROZU ŞENLİĞİ 14 HAZİRAN'DA Neco Yarıcı
Advert

Dağ Horozu Şenliği için hazırlıkların tamamlandığını belirtilirken, şenliğin bir horoz adına yapılan dünyada ilk şenlik olarak kabul ediliyor. Türkiye de ilk defa bir kuş cinsi için yapılan şenlik 2005 yılında dönemin Rize Valisi Enver Salihoğlu ve Kaymakam Alper Balcı ile İkizdere Belediyesinin girişimleriyle başlamıştı.

Şenlik programına göre katılımcılara çeşitli aktiviteler sağlanacak. 14 Haziran günü belediyede kayıtlar oluşturulacak, şelale gezileri yapılacak, akşamında ise fotoğraf sergisi ve söyleşi programı yapılacak. Etkinliklerin ikinci gününde Sivrikaya köyüne gidilerek dağ horozu gözlenecek. Ardından Vaşa, Homeze, Demirkapı yaylalarında foto safari yapılacak. Üçüncü günde ise Petran, Meles ve Anzer yaylalarına ziyaretler olacak. 14 Haziran’da başlayan etkinlikler 16 Haziran Pazar günü saat 17’de sona erecek.     

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, "14-15-16 Haziran'da 15. Dağ Horozu Şenliği'ni düzenleyeceğiz. Şenlikle ilgili çalışmalara başladı. 
Bizi heyecanlandıran bu etkinliğe herkesi davet ediyoruz. Her yıl olduğu gibi İl dışından yurt dışından misafirlerimiz olacak. Bu güzel günde herkesi güzel bölgemize davet ediyoruz. "dedi.   

Dağ Horozu Şenliği İl Özel İdaresi, İkizdere Kaymakamlığı, Turizm Bakanlığı Ve İkizdere Belediyesi destekleriyle gerçekleşecek.  

 

HABER: RİZEDEYİZ

Rize’nin İkizdere Dağ Horozu Şenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR