YAŞAR YEĞEN 3.KEZ ONURLANDIRILDI

Karadeniz Çevre Derneği "KAÇED" Başkanı Yaşar Yeğen İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliğinde 20 Haziran 2018'de düzenlenen Kraliçe II. Elizabeth’in 93. doğum günü kutlamalarına ikinci kez katıldı.

YAŞAR YEĞEN 3.KEZ ONURLANDIRILDI
YAŞAR YEĞEN 3.KEZ ONURLANDIRILDI Neco Yarıcı
Advert

HABER: NECO YARICI-TURKLAZ.COM

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in doğum günü ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü, 20 Haziran 2018’de Ankara’da verilen resepsiyonla kutlandı.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'un ev sahipliğinde, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in doğum günü dolayısıyla elçilikte verilen resepsiyona derneğimizin yönetim kurulu başkanı ve proje koordinatörü Yasar YEGEN yürütmüş olduğu başarılı projeler nedeniyle davet edilmiştir.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa
Karadeniz Çevre Derneği "KAÇED" adına yapılan açıklamada;Resepsiyona hükümet adına bakan yardımcıları ve Ankara'da bulunan büyükelçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ile davetliler katılmıştır. Derneğimizin yürütmüş olduğu bir çok projenin bu kabulde dile gelmesi ve bizim davet edilmemiz KACED ve projelerinin ne denli kabul gördüğünün de kanıtı olarak düşünülmektedir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise ve açık hava
İki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan Bakan Şimşek, Türkiye devleti adına Kraliçe 2. Elizabeth'in 93. doğum günün kutladığını belirterek, son yıllarda büyük bir ivme kazanan Türkiye-İngiltere ilişkilerinin, İngiltere Başbakanı tarafından da "Altın Çağ" kelimeleriyle nitelendiğini söyledi.
Büyükelçi Dominick Chilcott da, Kraliçe 2. Elizabeth'in bu yıl 93 yaşına girdiğini söyledi. 23 yılın ardından tekrar Türkiye'ye görev için döndüğünü söyleyen büyükelçi Chilcott, "Türkiye'ye bir milyondan fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapma cömertliğinde bulunması nedeniyle teşekkür ederim" dedi.
21 Nisan 1926'da doğan Kraliçe 2. Elizabeth, 1952 yılından bu yana İngiliz kraliyet tahtında bulunuyor.

ÇEVİRİ:

I attended for the second time to the 93nd birthday celebration of the Queen Elizabeth II held on June 20, 2018 on British Embassy in Ankara…
The birthday of Queen of England, Elizabeth 2nd and the United Kingdom Armed Forces Day were celebrated on June 20, 2018 with the reception hold on Ankara. Yasar YEGEN, the chairman of the executive board of our association and our project coordinator, was invited because of the successful projects that he carried out to the reception held on the embassy for the birthday of the Queen of England Elizabeth 2nd, hosted by Mr. Dominick Chilcott, the Ambassadors of British Embassy in Ankara

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve açık hava

Karadeniz Çevre Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR