KURU ÇAYA 2.ZAM BEKLENİYOR

Kuru çaya son zammını Haziran 2017’de yapan ÇAYKUR’un 2 yıl aradan sonra kuru çaya yapmayı planladığı zammın 2’ye bölündüğü ve Temmuz ayında kuru çaya yüzde 15 ile yüzde 20 arasında zam yapılacağı öğrenildi

KURU ÇAYA 2.ZAM BEKLENİYOR
KURU ÇAYA 2.ZAM BEKLENİYOR Neco Yarıcı
Advert

ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak 25 Haziran Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere kuru çaya yüzde 15 zam yaptı. ÇAYKUR’un dün yaptığı yüzde 15’lik zammın ardından Temmuz ayında da yüzde 15 veya yüzde 20 arasında zam yapacağı öğrenildi.

Özel sektör çay temsilcileri, Mayıs ve Haziran Ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek çay sektöründe yaşanan sıkıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileterek, çay kanun tasarısının çıkarılması ve kuru çaya zam yapılması talebini iletti. Yaş çay taban fiyat artışlarıyla işçi ve işletme maliyetlerinin artmasına rağmen son 2 yıldır kuru çaya zam yapılmayışını göz önünde bulunduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuru çay zammına onay vererek bu zammın ilk dilimini 25 Haziran’da yüzde 15 olarak uyguladı. Zammın ikinci dilimi olarak da Temmuz ayı içerisinde kuru çaya yüzde 15 veya yüzde 20 zam yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

HABER: OLAY53

ÇAY KURU ÇAY ÇAYKUR ÇAYKUR ÇAY ÇAY ZAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR