RİZE VE 7 İLÇELERDE TUZAKLAR TESLİM EDİLDİ

'Eradikasyon Mücadelesi ve Survey Çalışması' başlatılmıştır. Eradikasyon çalışması için 900 adet feromon tuzak temin edilmiştir. Feromon tuzakların dağlımı; Fındıklı'ya 300, Ardeşen, Pazar ve Çayeli ilçelerine 200'er feromon tuzak teslim edildi.

RİZE VE 7 İLÇELERDE TUZAKLAR TESLİM EDİLDİ
RİZE VE 7 İLÇELERDE TUZAKLAR TESLİM EDİLDİ Neco Yarıcı
Advert
HABER: NECO YARICI - TURKLAZ.COM
 
Ülkemizde 2018 yılından bu yana Artvin ve Rize'de populasyon oluşturmaya başlayan Kahverengi kokarca [Halyomorpha halys (Heteroptera: Pentatomidae)] zararlısı ile ilgili 2019 yılı içerisinde Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Rize il tarım ve orman müdürlüğü  işbirliği ile Populasyon takibi ve zararlı ile mücadele için 'Eradikasyon Mücadelesi ve Survey Çalışması' başlatılmıştır.
Eradikasyon çalışması için 900 adet feromon tuzak temin edilmiştir. Feromon tuzakların dağlımı;  Fındıklı ilçesine 300, Ardeşen, Pazar ve Çayeli ilçelerine 200'er feromon tuzak olarak  Müdürlüğümüz tarafından teslim edilmiştir.
Kurulan tuzaklarda ilaçlama yapılarak popülasyonun baskı altına alınması planmıştır. Periyodik ilaçlamalara 26 Ağustos 2019 tarihine (BKÜ'lerin geçici tavsiye süresinin bitimi) kadar devam edilecektir. 

Survey çalışması için 7 ilçe ve merkez olmak üzere 8 farklı bölgede 3'er adet yapışkan tuzaktan oluşmak üzere toplamda 24 adet lokasyon kurulmuştur.

Kurulan tuzakların haftada 2 kez  (Salı ve Cuma günleri) Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğünde sorumlu teknik personeller tarafından kontrol yapılacaktır.

Eradikasyon Mücadelesi Survey Çalışmas Eradikasyon çalışması feromon tuzak Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Rize il tarım ve orman müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
RUS ÇİFT VİRÜS NEDENİYLE ARDEŞEN'DE YAŞIYORLAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR
HAMİDİYE GURUP SOSYAL MEDYAYI SALLADILAR