FIRTINA VADİSİ ESNAFI DERTLİ

Turistlerin son yıllarda en çok ziyaret ettiği fırtına vadisinde bu yıl, ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıllara bakıldığında bir hayli düşüş gösteriyor.

FIRTINA VADİSİ ESNAFI DERTLİ
FIRTINA VADİSİ ESNAFI DERTLİ Neco Yarıcı
Advert

Her yıl okulların tatile girmesi ile birlikte fırtına vadisinde  turist akını olurken bu yıl, geçen yılllara oranla vadi ziyaretçileri bir hayli düşmüş durumda. Öyleki  9 günlük bayram tatili bile esnafın yüzünü güldürmedi. Geçen yıllarda Çamlıhemşin yolu üzerinde bulunan restoranlar, rafting , zip line ve doğa sporları ile uğraşan işletmelerde boş yer yok iken bu yıl tüm esnaflar nerede ise boş ve çalışmaz durumda. Turizmin en önemli gelir kaynaklarından biri olduğu düşünülürse, bu durum bölge halkı için oldukça kötü bir durum oluşturmakta, buradan gelir elde etmekte olan sadece esnaflar değil turizm emekçileri de zor duruma düşmektedir.

 ‘’Fırtına vadisi esnafına göre’’, Bu yılki ziyaretçi sayısının azalmasında aslında birden fazla sebep var. Bu sebeplerden en önemlileri ise bu yıl Arap turistlerin sayısında düşüş olması, ülke ekonomisinin kötü gitmesine müteakip yerli turistlerin tatil yapmaması ve en çarpıcı sebeplerden olan ise fırtına vadisinde gerçekleşen yıkımların bazı ulusal gazeteler tarafından çarpıtılarak servis edilmesi. Öyle ki bazı gazeteler kaçak yapılan 20 yapının yıkımını, sanki fırtına vadisinde tüm otellerin tüm işletmelerin yerle bir edildiği şeklinde okuyucuları ile buluşturması da bunun etkenleri arasında.’’ Vadi esnafı’’ zaten kısa olan turizm sezonundaki turist düşüşü, böyle giderse sıkıntılı günlerin yaşanacağını belirtiyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZE'NİN “EN”LERİ – 2019
RİZE'NİN “EN”LERİ – 2019
ARTVİN-RİZE HAVALİMANI GÖRSELİ YAYINLANDI
ARTVİN-RİZE HAVALİMANI GÖRSELİ YAYINLANDI