RİZE İLE BİRLİKTE 11 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yabancı terörist savaşçı kapsamındaki yabancılara sahte kimlik ve pasaport düzenleyen ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 161 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

RİZE İLE BİRLİKTE 11 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
RİZE İLE BİRLİKTE 11 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Advert

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstanbul’da bazı kamu görevlilerinin, aracı şahıslar vasıtasıyla Türkiye’ye legal ya da illegal yollardan girmiş Türk vatandaşı olmayan ve aralarında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce işlem görmüş "Yabancı Terörist Savaşçı" kapsamında bulunan yabancıların da bulunduğu kişilere, belgesi gerçek muhteviyatı itibarıyla sahte kimlik ve pasaport düzenledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik soruşturma başlatıldı.

 

Bu kapsamda, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 161 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Başsavcılığı’n talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul merkezli olmak üzere Ankara, Tekirdağ, Tunceli, Adana, Batman, Ağrı, Elazığ, Rize, Kocaeli ve Kütahya’da şüphelilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. 

RİZE OPERASYON
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"