ARDEŞEN GSK KAPATILIYOR MU?

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü maddi sıkıntılardan dolayı bu yıl profesyonel liglerde mücadele edemeyecek.

ARDEŞEN GSK KAPATILIYOR MU?
ARDEŞEN GSK KAPATILIYOR MU?
Advert

Ekonomik Kriz Ardeşen GSK'yı da Vurdu...

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü maddi sıkıntılardan dolayı bu yıl profesyonel liglerde mücadele edemeyecek.

Lige katılım bedelini yatıramayan Ardeşen GSK’nın kapanma ihtimali yüksek.

Ardeşen GSK’nın içinde bulunduğu bu durum başta hentbol camiası olmak üzere Ardeşen ve Rize’de şok etkisi yarattı.

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. Ekonomik krizle boğuşan Ardeşen GSK’nın son durumu hiç de iç açıcı değil. Lige katılım bedeli olan 50 Bin TL’yi yatıramayan Ardeşen GSK, Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde bu yıl mücadele edemeyecek. Öyle ki Ardeşen GSK içinde bulunduğu bu krizden çıkamazsa kulüp kapanacak.

Müzesinde Türkiye Kupası ve Süper Kupa bulunan ve Avrupa Kupalarında yarı finale kadar yükselme başarısını gösteren, taraflı tarafsız her kesimden takdir toplayan, her hafta sonu Ardeşen’e ve bölgeye sosyal anlamda ciddi katkılar sağlayan, ortalama 3 bin seyirciye karşı oynayan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı zor dönemeci geçemedi.

Ardeşen GSK’nın içinde bulunduğu bu durumu yakinen takip eden hentbol severler ve Ardeşen GSK taraftarları siyasileri, bürokratları ve Ardeşen’in ileri gelenlerini göreve ve hassasiyetli davranmaya davet etti. Vatandaşlar konuya ilişkin yaptıkları değerlendirmelerde “Konu spor ve Rize’mizden bir Spor Bakanı çıktı. Onun döneminde elbette katkılar olmuştur; ancak neden kulübümüzün içinde bulunduğu bu duruma el atmıyor. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, diğer milletvekillerimiz Hayati Yazıcı ve Muhammed Avcı… Neden sessizler? Neden sahip çıkılmıyor. Belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütleri, işadamlarımızı takımımızı sahiplenmeye davet ediyoruz. Rize’mizi Süper Lig düzeyinde temsil eden iki takım var. Çaykur Rizespor ve Ardeşen GSK. Üstelik Ardeşen GSK bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırarak bizleri gururlandırıyor. Ne diyelim çok üzgünüz. Başta siyasilerimiz olmak üzere Ardeşen’e gönül veren Ardeşen ve Rize’nin tanıtımı ve gelişmesi için herkese çağrıda bulunuyoruz. Bu takıma sahip çıkın. Bu takıma gönül verenlerin bu takımın başarısı için ter dökenlerin sayesinde o görevlerdesiniz. Sırt çeviremezsiniz. Vurdumduymazlık yapamazsınız. Bu sizin asli göreviniz. Ardeşen GSK kapanırsa kaybeden sadece Ardeşen değil, kaybeden sizler kaybeden Rize olacaktır.” İfadelerini kullandılar.

Haber: www.sondakikarize.com

HABER: SONDAKİKARİZE.COM

ARDEŞEN GSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"