MİLLİ SPORCU BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türk kadın dağcı Semra Keskin Kırgızistan'da ki 7 bin 10 metre yüksekliğinde bulunan Tanrı Dağı'nda Türk bayrağını dalgalandırdı.

MİLLİ SPORCU BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
MİLLİ SPORCU BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Advert

Kırgızistan'da 7 bin 10 metre yüksekliğinde bulunan 'Dağların Efendisi' olarak bilinen Tanrı Dağı'na ilk kez bir Türk bireysel kadın sporcu tırmandı.


 


Eski Kaçkar Dağcılık ve Rafting Kulübü sporcusu, Antalya UMKE ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Milli Sporcusu Semra Keskin 7 bin 10 metredeki Tanrı Dağı'na tırmanarak hem kendi adına hem de Türk dağcılığı adına bir ilki gerçekleştirildi.

Milli takım bünyesinde birçok yurtiçi ve yurtdışı tırmanış faaliyeti bulunan Keskin, daha önce Kaçkar kış, Kazbegi Kış, Matterhorn, Pick Lenin gibi önemli tırmanışları bulunmuştu.

Tanrı Dağı tırmanış hazırlıklarını Temmuz ayında Kaçkar ve Altıparmak Dağlarında yapan Keskin, bu zor tırmanışı ilk bireysel yapan sporcu olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Gururla Türk bayrağımızı 7 bin 10 metrede dalgalandırdım. Türk kadınının tek başına neleri başarabileceğini göstermeye çalıştım. Tırmanışı kadınlarımıza, ülkemize, çocuklarımıza, doğa sever bütün dostlarıma atfediyorum” dedi.

Türk kadın dağcı Semra Keskin Dağların Efendisi Tanrı Dağ Eski Kaçkar Dağcılık ve Rafting Kulübü sporcusu Antalya UMKE Türkiye Dağcılık Federasyonu Milli Sporcusu Semra Keskin Kaçkar kış Kazbegi Kış Matterhorn Pick Lenin Kaçk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"