ZAM BİRAZ FAZLA OLMUŞ !

Rize Esnaf Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, ÇAYKUR’un iki ay içinde iki kez kuru çaya yüzde 15 zam yapmasının beklenilenin üzerinde bir fiyat olduğunu söyledi. Aksoy, “Bir zam daha bekliyorduk ancak beklenilenin üzerinde bir zam oldu.” dedi.

ZAM BİRAZ FAZLA OLMUŞ !
ZAM BİRAZ FAZLA OLMUŞ !
Advert

HABER: GÜNEBAKIŞ GAZETESİ

Rize Esnaf Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, ÇAYKUR’un iki ay içinde iki kez kuru çaya yüzde 15 zam yapmasının beklenilenin üzerinde bir fiyat olduğunu söyledi. Aksoy, “İki yıldan beri zam yapılmıyordu. Bir zam daha bekliyorduk. Beklenilenin üzerinde bir zam oldu. Çünkü zaten yüzde 20 ile yüzde 25 arası bekleniyordu.” dedi.

“ÖZEL SEKTÖR ÜRETİCİLERİ MAĞDUR ETMESİN”

Başkan Aksoy ÇAYKUR’un açıkladığı zam oranının kendilerini mutlu ettiğini kaydederek şunları söyledi: “Kuru çayın zamlanması demek yaş çayın üreticiden düşük fiyatta alınmamasını sağlayacak. Özel sektör kuru çayın fiyatının düşük olduğu bahanesine sığınmayacak. Ondan dolayı kuru çayın iyi bir fiyatta olması yaş çayında üreticiden mağdur edilmemesi anlamına gelir.” Özel sektördeki fabrikaların üreticiden fiyat ucuz diyerek mağdur edemeyeceğinin altını çizen Aksoy, “Bazen piyasada mahsul olmadığı zamanlar daha fazla fiyat bile uygulayabiliyorlar. Artık özel sektör ‘kuru çay fiyatı düşüktür biz o yüzden pay alıyoruz’ olayının altına sığınmasın. Yaş çayı üreticisini mağdur etmeyerek devletin açıkladığı fiyattan, ÇAYKUR’un açıkladığı fiyattan satın alsın. Artık çay fiyatı düşüktür diye bir algı yaratmasınlar. ÇAYKUR dışındaki özel sektörün yaş çay üreticisini mağdur etmemesini istiyoruz. Özel sektörün Devletin açıkladığı fiyattan yaş çayın üreticisinden alınmasını talep ediyoruz.” serzenişinde bulundu.

Belkıs YILMAZ

Rize Esnaf Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy ÇAYKUR ÇAY ZAM KURU ÇAY
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"