ARDEŞEN'DE AKUA PARK PROJESİ

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'nın Fırtına Vadisinde Hayata Geçireceği Akua Park Projesinin İlk Adımı Resmen Atılıyor. Belediye Meclisinin Verdiği Yetki Kapsamında, TOKİ Konutları Arkasında Kalan Çöp Alanı Rehabilite Edilerek, Akua Park Projesi İçin İlk Alt Yapı Oluşturulmuş Olacak.

ARDEŞEN'DE AKUA PARK PROJESİ
ARDEŞEN'DE AKUA PARK PROJESİ
Advert

Ardeşen Belediye Meclisinin 2019 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Toplantının Ana Gündem Maddesi ise Ardeşen Fırtına Mahallesinde Bulunan Vahşi Çöp Depolama Alanının Rehabilite Edilmesi Oldu. Başkan Kahya, Bölgenin Rehabilite Edilmesi İçin Meclisten Yetki Aldı.

Bu Sonuçla Bölgedeki Çöpler Kaldırılarak, Pazar İlçesindeki Melyat Köyünde Oluşturulan "Katı Atık Aktarma İstasyonu"na taşınacak. Bundan sonraki süreçte de, Ardeşen'de toplanan yeni çöpler de yine Melyat'taki tesislerde işlenecek.

"Bu Sonuçla Ardeşen Hem Çevre, Hem de Koku Kirliliğinden Kurtulmuş Olacak."

Konuyla ilgili açıklamalarda Bulunan Kahya, "Fırtına Mahallesi’nde yıllardır düzensiz vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan alan, Çevre ve Şehircilik ekiplerinin proje çalışmaları sonucunda bölgedeki olumsuz çevresel etkilerinin de önüne geçilecek. Çalışmalar kapsamında 20 bin metrekarelik alanda bulunan yaklaşık 25 bin m3 evsel katı atık ve 30 bin m3 diğer atığın tesviye işlemleri için sondaj ve proje hazırlama çalışmalarına başlanacak." dedi.,

HABER: ARDESEN.COM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"