ARDEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDU

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem ardından tüm yurt genelinde olduğu gibi Rize’nin Ardeşen İlçesinde de yardım konvoyu için kampanyalar düzenlendi.

ARDEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDU
ARDEŞEN DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDU
Advert

1 Şubat 2020 tarihinde yola çıkacak olan yardım kampanyası için son kez toplanan heyet, envanter sayımı yaparak yardım kolilerinin yerine ulaşması adına nihai kararlar aldı.

Elazığ Sivrice'de gerçekleşen deprem için Ardeşen'de İlçe Kaymakamlığı, Ardeşen İlçe Belediyesi, Tunca Belediyesi, İlçedeki Siyasi Parti Temsilcilikleri, Oda ve STK Başkanları harekete geçti.

Deprem bölgede bulunan depremzedeler için kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelen heyet üç gün gibi kısa bir sürede çok hızlı koordine olunduğunu ifade ederek yardım sever vatandaşlardan gelen yardım kolilerinin Belediye Kapalı Düğün salonunda muhafaza edildiği ve 1Şubat 2020 Cumartesi günü tırlara yüklenerek Elâzığ ve Malatya’ya doğru yola çıkacağı bildirildi.

Öte yandan Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen İlçe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Okullar tarafından yardım kolileri hazırlanırken, Ayder Su sahibi İş adamı Cemil Akbeniz yüklü miktarda su, Karabal Çay tarafından kuru çay ve Tunca Belediyesi tarafından toplanan nakit para ile kuru çay alınması karara bağlandı.

Toplantıya; Kaymakamımız Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ticaret Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Önder, Cumali Hakyemez, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cemil Bayraktar, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Mahalle Muhtarları Başkanı Murtaza Özyanık, Köy Muhtarları Dernek Başkanı Maksut Çırakoğlu, Şoförler Cemiyeti Başkanı Barış Oğuz, Minibüsçüler Kooperatif Başkanı İbrahim Memoğlu, Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Ali Riza Yanoğlu,  katıldı, stk Temsilcisi Kadir Kaptan, Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"