ARDEŞEN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE 7/24 GÖREVDE

Rize ve İlçelerinde genelinde etkili olan kar yağışı sonrasında yük sek kesimlerde ve İlçe merkezlerinde etkili olan kar yağışı sonrasında ekiplerin kar mesaisi aralıksız sürmekte. Bu manada Ardeşen Belediyesi ekipleri tarafından İlçe merkez ve mahalle yollarını açma çalışmalar devam ediyor.

ARDEŞEN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE 7/24 GÖREVDE
ARDEŞEN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEDE 7/24 GÖREVDE
Advert

Ardeşen Belediyesi bünyesinde kurulan kriz masası kapsamında gelen ihbarlar değerlendirilirken. Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Y. Kenan HATIPOĞLU'nun koordinasyonu ile İlçe genelinde ana arter yollarında ulaşım sorunsuz devam etmesi için 7 iş makinesi ile çalışılıyor.

 

Öte yandan Belediye ekiplerinin; gelen ihbarlar doğrultusunda elektrik kurumuna da vatandaşlarımızın elektrik ihtiyacı mağduriyetini gidermek için destek vermekte olduğu bildirildi.Yoğun kar yağışı sonrası aç kalan sokak hayvanları ’da unutulmadı.

Ardeşen Belediyesi tarafından kardan dolayı aç kalarak kurtarılmayı bekleyen sokak hayvanları bir merkeze toplanarak, Ardeşen Belediyesi ekipleri ve hayvan sever olarak İlçede bilinen Vesile Şahinkovan tarafından hayvanların yem ihtiyaçları karşılanmakta.

 

Yoğun kar yağışı sonrası İlçedeki çalışmalar hakkında Ardeşen Belediyesi kriz masası tarafından yapılan açıklamada şunlara değinildi; “önceliğimiz acil durumlar kapsamında bizlere gelen ihbarları ivedilikle cevaplayarak (hasta, hamine, vefat, vb.) müdahale etmek. Doğu Karadeniz kapsamında Rize ve İlçelerine yağan kar kalınlığı son 4 yılda düşen karın iki katı bu kapsamda, yaşanan ve yaşanacak aksaklıklar için vatandaşlarımızın anlayış ve sabrına sığınıyor, özveri ile çalışan ekip arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyoruz. Acil durumlarda vatandaşlarımız Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Ardeşen Belediyesi kriz masası Beyaz Masa 153 numarasından ihbarlarını yapabilirler.”

 

ARDEŞENİNSESİ

ARDEŞEN ARDEŞEN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE ARDEŞEN KAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"