OĞUZ HAKSEVER KİMDİR?

NTV ekranlarında Yakın Plan isimli programı hazırlayıp sunan usta sunucu, yapımcı, muhabir ve editör Oğuz Haksever 1957 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir.Aslen Gaziantep, anne tarafından ise aslen Rize Ardeşen’lidir.

OĞUZ HAKSEVER KİMDİR?
OĞUZ HAKSEVER KİMDİR?
Advert

Oğuz Haksever Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

 

TURKLAZ.COM

NTV ekranlarında Yakın Plan isimli programı hazırlayıp sunan usta sunucu, yapımcı, muhabir ve editör Oğuz Haksever 1957 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir.

Annesi Asiye Hanım, babası ise Sabri Bey’dir. Oğuz Haksever baba tarafından aslen Gaziantep, anne tarafından ise aslen Rize Ardeşen’lidir. Cengiz ve Yıldız isimlerinde iki kardeşi vardır.

Oğuz Haksever RİZELİ ile ilgili görsel sonucu

 

Ankara Çankaya Lisesini tamamlamış ardından Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Amerika Texas A&M Üniversitesi’nde İngiliz Dili Enstitüsü’nde lisan eğitim almıştır.

Oğuz Haksever RİZELİ ile ilgili görsel sonucu

Norveç’te 3 ay işletme stajı yapmış, 1979 yılında katıldığı TRT sınavları ile TRT Haber Dairesi Başkanlığında muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra özel televizyonlarda çalışmaları sürdürdü. Show Tv, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde editör, muhabir ve sunucu olarak görev yaptı.

2000 yılında ise NTV Haber Müdürlüğü ve Haber Koordinatörü olarak çalışma hayatını sürdüren Oğuz Haksever evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

 

19 yıl 7 ay çalıştığı NTV’den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yaptığı bir gaf sonrası ayrılan Oğuz Haksever'in yeni adresi belli oldu.

Medyaradar'ın haberine göre deneyimli televizyoncu Erdoğan Aktaş yönetimindeki Haber Global ile anlaşmaya vardı.

OĞUZ HAKSEVER NTV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"