BAŞKAN KAHYA'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Avni KAHYA İnsanlığımız için manevi bir çok kazançlar ile dolu olan mübarek Üç Ayların da habercisi olan Regaip Kandili kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN KAHYA'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN KAHYA'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Advert

Belediye Başkanımız KAHYA mesajında, “İslam Âleminde ve halk arasında “Üç Aylar” diye bilinen Rahmet, Bereket ve Mağfiret iklimine girmenin  sevinci ile 27 Şubat Perşembeyi Cuma gününe bağlayan gece Regaib Kandil’inin idrak edileceğini; üç aylar olarak adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının İslam geleneğinde son derece büyük bir öneme sahiptir.


Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu mübarek zaman dilimi yaklaştığında ‘Allah’ım bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazana ulaştır’ diye dua etmiş, bizleri de böyle dua etmeye teşvik etmiştir.

Yüce Allah’ın rahmetinin, mağfiretinin ve nimetlerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi, samimi kalp ile Allah’a yönelenlerin affedilmelerinin ümit edilmesi ve müminlerce gönülden arzulanması sebebiyle bu geceye “Regaib” denildiğini, üç aylar ve içinde barındırdığı kandil geceleri, Müslümanlar için son derece önemlidir.

Bu gün ve gecelerin, dinî ve kültürel geleneklerin nesilden nesile aktarabilmesi ve dinî hassasiyetlerin zinde tutabilmesi için yeri doldurulamaz bir fırsattır.

Yine bu mübarek gün ve geceler, durup düşünmenin, yeniden bir iç muhasebe yapmanın, geçip giden zamanın değerini idrak edip, iç huzuru yakalamanın imkânlarını sunmaktadır. Dindarlığımızı gözden geçirerek mübarek gün ve gecelerin bulunduğu bu manevi iklimi milat kabul edip, Allah’ın razı olduğu bir hayatı yaşayabilme arzusu içerisinde, içinde bulunduğumuz topluma ve insanlığa faydalı bir birey olmaya gayret edelim.

Dünyada ve bilhassa Müslüman nüfusun yaşadığı topraklarda huzursuzlukların hâlen devam ettiğini, insanların evlerinden, yurtlarından, canlarından olduğu, Bu mübarek gecelerde Müslüman ümmettin birliği ve beraberliği için dua edelim.

 

27 Şubat Perşembeyi Cumaya bağlayan gece idrak edeceğimiz Regaib Kandili ve mübarek Üç Ayların; halkımıza, Milletimize ve bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?