OKUMUŞ:ÇAY SEKTÖRÜNÜN KÖTÜ GİDİŞATI VAR

Rize Ticaret Borsası’nın olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Resul Okumuş’un koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıda Borsanın aylık faaliyetleri, çay sektörü, projeler değerlendirildi.

OKUMUŞ:ÇAY SEKTÖRÜNÜN KÖTÜ GİDİŞATI VAR
OKUMUŞ:ÇAY SEKTÖRÜNÜN KÖTÜ GİDİŞATI VAR
Advert

Toplantıda konuşan Okumuş, “Çay sektörünün kötü bir gidişatı var. İçecekler arasında çayın tüketimi giderek azalmaktadır. Bu gidişata engel olabilmek için çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Çay Çarşısı Projesi’nin gidişatı hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, “Çay Çarşısı Projemizin yapım çalışmalarına başladık 15- 20 Mart tarihlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Milletvekillerimizin katılımıyla temel atma törenini yapmayı planlıyoruz” dedi. Erdoğan, “Son zamanlarda siyah çaya çeşitli gıda boyar maddeleri veya sağlığa zararlı kimyasal katıldığına ilişkin kamuoyunda haberler çıkmaktadır.

Bizler her zaman Türk çayının doğallığını savunduk. Bu doğallık bize uluslararası piyasada avantaj sağlamaktadır. Uluslararası çay pazarında Türk çaycılığının bu önemli avantajını korumalıyız. Buna mukabil milli içeceğimiz olan Türk çayına herhangi bir katkı maddesi konmasına kesinlikle taraf değiliz. Buna asla müsaade etmeyiz. İlla ki konulacaksa sadece ÇAYKUR’un çayın özünden elde edeceği çay ekstraktı konulabilir” dedi.

 

Rize Ticaret Borsas Meclis Başkanı Resul Okumuş ÇAY SEKTÖRÜ ÇAY YAŞÇAY RİZE ARDEŞEN PAZAR FINDIKLI ÇAYELİ ARHAVİ HOPA KEMALPAŞA BATUM ÇAMLIHEMŞİN ÇAY BAHÇESİ ÇAYKUR LİPTON DOĞUŞÇAY OFÇAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"