ARDEŞEN'DE HACKATHON YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Hackathon yarışması düzenlendi.

ARDEŞEN'DE HACKATHON YARIŞMASI DÜZENLENDİ
ARDEŞEN'DE HACKATHON YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Advert

HABER: ARDEŞENİN SESİ-SALİH NAVDAR

Ardeşen İlçe kodlama atölyesinde düzenlenen yarışmada 7 takım 21 öğrenci birbirlerine üstünlük sağlama adına en iyi projelerini jüri ile paylaştı.

90 dakikalık Scratch maratonunda en iyi fikirler yarıştı.

Rize Valiliği öncülüğünde başlatılan Kodla Rize Projesinin İlçelerde alınan en iyi verimi olan yarışmalarda İlçe derecesi yapan proje İlde de yarışma imkânı bulacak.

Projenin uygulanır lığının gerçekliği proje sahibi takımı bölge ve artından ulusal yasışlara götürecek.

Geleceğin şekillendiricisi olacak olan öğrencilere KODLARİZE projesi kapsamında imkânlar sunan İlçe kodlama atölyeleri bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerin fikirlerine açık kapı imkanı vererek, düşünülen yeni buluşlara imkan sağlamakta.

Bu manada İlçe kodlama atölyesinde 7 takım ve 21 öğrencinin katıldığı Hackathon yarışmasında Ravza Kuru, Erhan Kabaoğlu ve Metin İdris Karaaslan’dan oluşan Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu 1., Tuğba İrem Yılmaz, Enes Fincan ve Baran Doğan’dan oluşan Yavuz Selim Ortaokulu 2. ve Ahmet Tiryaki, Nehir Örsöğlu ve Efe Memoğlu’dan Köprüköy Ortaokulu 3. oldu.

Yapılan yarışma sonrasında İlçe genelinde dereceye giren okullara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İlçe Halk Eğitim Müdürü R. Hakan Bozkan ve okul müdürleri birlikte verdi.

 Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"