ARDEŞEN'DE SOKAĞA ÇIKMAMA DENETİMİ

Yurt Genelinde 65 yaş üstü Vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağına uymayanlara ceza gelecek. Konu ile ilgili Rize Valiliği bünyesinde Vefa Sosyal Destek Grubu Oluşturuldu

ARDEŞEN'DE SOKAĞA ÇIKMAMA DENETİMİ
ARDEŞEN'DE SOKAĞA ÇIKMAMA DENETİMİ
Advert

Yurt Genelinde 65 yaş üstü Vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağına uymayanlara ceza gelecek. Konu ile ilgili Rize Valiliği bünyesinde Vefa Sosyal Destek Grubu Oluşturuldu.

       

 

İç İşleri Bakanlığınca duyurulan ve 81 İl Valiliğine gönderilen genelgede 65 yaş ve üzeri ile kronik hasta olan vatandaşların sokağa çıkmamaları ve sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler Valilik ve İlçe Kaymakamlıklarınca alınmasını istedi.

Bu genelge doğrultucunda Rize’nin Ardeşen İlçesinde Polis sokakta yaşlı vatandaşları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.İşte İç İşleri Bakanlığınca 81 İl Valiliklerine Gönderilen genelge ve Rize Valiliğinin aldığı tedbirler.

İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü Vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Rize Valiliği bünyesinde Bakanlık Genelgesi Doğrultusunda Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.         

Vefa sosyal destek grubu, İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için İl merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırıldı.

Anılan Grup; il/ilçe emniyet müdürü, il/ilçe jandarma komutanı, İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve Rize ilinde sosyal yardım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden olacak şekilde göreve başladı.

İlgili Genelge uyarınca İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacaktır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiş olup 22 Mart 2020 Pazar günü İtibari ile Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmalarını başlatmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Rize ValiliğiHABER: ARDEŞENİNSESİ.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?