TÜRKİYE'DE BİR İLKİ ARDEŞEN YAPTI

Koronavirüs ile mücadele kapsamında “Evde Kal” uygulamasına dikkat çekmek için Rize’de bir çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında trafik ışıklarına “Evde Kal” yazılı stickerlar yerleştirildi

TÜRKİYE'DE BİR İLKİ ARDEŞEN YAPTI
TÜRKİYE'DE BİR İLKİ ARDEŞEN YAPTI
Advert

Koronavirüs ile mücadele kapsamında “Evde Kal” uygulamasına dikkat çekmek için Rize’de bir çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında trafik ışıklarına “Evde Kal” yazılı stickerlar yerleştirildi.

LcWZ4s

Rize’nin Ardeşen ilçesinde reklamcılıkla uğraşan Abdülhamit Eksilmez, ilçede başlattığı uygulamayı çok düşük maliyet ile Rize genelinde yapıyor.

Yapılan uygulama çerçevesinde, araçlarıyla seyir halinde olan vatandaşların trafik ışıklarına monte edilen “Evde Kal” yazılı stickerlarla karşılaşıyor.

İlçedeki tüm trafik ışıklarına stickerları yerleştiren işletmeci Abdülhamit Eksilmez, çalışmalarına ilişkin www.sondakikarize.com'a özel açıklamalarda bulundu.

Bu fikri Ardeşen Kaymakamlığı’na ilettiklerini ve sonrasında Rize Valiliği’nden il genelinde çalışma yapmamız noktasında talep geldiğini belirten Eksilmez “Koronavirüsle mücadele için vatandaşlarımızı uyarmak ve dikkat çekmek için “Evde Kal” yazılı stickerları Ardeşen ilçemizde tüm trafik ışıklarına monte ettik. Türkiye’de ilk kez biz başlattık. İnşallah ülke geneline yansır ve devletimizin “Evde Kal” kampanyasına destek büyür. Kırmızı ve sarı ışıklara bu yazıyı koyduk. Kırmızı ışıkta araç durduğu zaman trafik akışına göre araçtakiler rahat bir şekilde görebilecekler. Bu kapsamda hastalıkta mücadele için herkesi evde kalmaya davet ediyoruz” Dedi.

Eksilmez, ayrıca Samsun ve Elazığ Emniyet Müdürlüklerinin kendisine ulaştığını ve bu illere çok sayıda “Evde Kal” yazılı stickerlar göndereceklerini belirtti.

Haber: Mustafa ÖZYANIK 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"