AVCI ÇAY HASADI İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı katıldığı TV programında Kovid-19(Korona virüs) salgınıyla ilgili “Çayla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor” “Bu işin çok acelesi yok. Biz bunu 2. sürgünde de yapabiliriz” dedi.

AVCI ÇAY HASADI İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AVCI ÇAY HASADI İLE İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Advert

“Bu işin çok acelesi yok. Biz bunu 2. sürgünde de yapabiliriz”

Çayda gübrelemenin ertelenebileceğini hatırlatan Milletvekili Avcı, “Çay dolayısıyla şehir dışındaki hemşerilerimizin Rize’ye akın ettiğini görüyoruz. Büyük şehirlerde alınan giriş çıkış yasağı bu akını durduracaktır. Ama bundan önce gelen vatandaşlarımız son derece hassas davranmalılar. Gübrelemeyi mümkün olduğunca ertelememiz lazım. Bu işin çok acelesi yok. Biz bunu 2. sürgünde de yapabiliriz. Verimde de herhangi bir sorun yaşamayız.” diye konuştu.

“Çayla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor”

Kovid-19 salgını dolayısıyla Çaykur’un kampanyada çay almayacağı söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Milletvekili Avcı, “Hastalığın seyri böyle devam ettiği sürece yani çok daha büyük bir felaketle karşılaşmadığımız sürece çok iyi bir çay sezonu bizi bekliyor diyebilirim. Çaykur bütün planını programını şu anda yapmış durumda. Çayla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor. İşçilerin alınmasıyla ilgili hiçbir problem gözükmüyor. Çaykur sezona hazırdır. Sürgünle ilgili öngörülerimiz çok pozitif. Vatandaşımız mağdur olmadan iyi bir çay sezonu geçireceğimizi öngörüyoruz.” dedi

Milletvekili Avcı süreç içerisinde Türkiye’de ilk kez Rize’de yürürlüğe giren uygulamaların olduğunu belirterek, “Şehir girişlerindeki sağlık uygulamasını ilk Rize başlattı. Bu son derece önemliydi. Özellikle ateşi yüksek olanlar sağlık kuruluşlarına yönlendirildi. Bu konu hem Rize’ye giriş çıkışı zorlaştırdı hem de özellikle sağlıksız olma ihtimali yüksek olan vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarına yönlendirilmiş oldu. İlk karantina uygulaması Rize’de yapıldı. Sahil şeridini kapatılması önemliydi. Sarp sınır kapısından sadece belli araçların geçebilmesine yönelik izin çıkarıldı. Sadece ticari araçlar geçebilecek.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ilknur     2020-04-19 Muhtarlar isimleri topladi valilige verdi.fakat valilik izin belgesi vermiyomus.adam istanbul esenlerde oturuyo butun islemlerini ywpmis istanbulfaki kaymakamliga valilige gitmis izin kagidi almak icin fakat vermemisler.bu nasil is 30 nisan son gun diyolar ama bitane otobus yok.bu ne sacma is.insanlar yuruyerekmi gelecek.bu isi acik ve net bisekilde tel3vizyondan duyurun artik.her kafadan bi ses cikiyo
Sabri     2020-04-18 Istabuldan rizeye gelmekte zorluklarla karşılaşıyoruz buna bir çare bulunması arz talep ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"