ARDEŞEN VAKFINDAN 100 BİN TL BAĞIŞ

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfından Kaçkar Bölge Hastanesine 100Bin TL değerinde tıbbi malzeme bağışı yapıldı.

ARDEŞEN VAKFINDAN 100 BİN TL BAĞIŞ
ARDEŞEN VAKFINDAN 100 BİN TL BAĞIŞ
Advert

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetim kurulu tarafından temin edile tıbbi malzeme Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Vakfı Başkanı Hakan Gültekin ve Yönetim kurulu üyelerinin katıldığı devir teslim töreni ile Hastane Başhekimi İsmail Hakkı Yenilmez’e teslim edildi.

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı üyeleri tarafından oluşturulan bir fon havuzunda toplanan para ile Kaçkar Devlet Hastanesine 4000 Adet Standart Cerrahi Önlük, 2000 Adet Takviyeli Cerrahi Önlük, 500 Adet Dezenfekten 1LT, 200 Adet N95 3M Maske, 400 Adet Yüz Siperliği ve 225 Adet Koruyucu Tulum bulunan 100 Bin TL değerinde tıbbi yardım kolileri düzenlenen bir törenle Vakfın yönetim kurulu üyelerince Hastane Başhekimliğine teslim edildi.

 

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu tıbbi yardım kolilerinin Hastaneye tesliminde bir konuşma yaptı.

Kaymakam Alibeyoğlu konuşmasında şunlara değindi; “Olağan üstü bir dönemden geçiyoruz. Bu salgınla mücadelede toplumun her kesimi üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Sağlık çalışanlarımız can siper hane bir mücadele veriyor, on binlerce sağlık personeli evlerine gidemiyorlar ailesinden çocuklarından eşlerinden uzak izole çalışmak zorunda kalmaktalar bu anlamda onlara teşekkür ediyorum. Kamunun diğer kesimlerimde üzerine düşen ağır sorumlulukları yerine getiriyor Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Emniyet teşkilatımız, Jandarmamız, Muhtarlarımız, Müftülerimiz, Eğitimcilerimiz kısacası kamunun tüm kurumları bu mücadelede yoğun bir şekilde mücadele ediyor onlara da teşekkür ediyoruz.

Ülke Olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde Kaçkar Devlet Hastanemize verilen 100 Bin TL lik yardımı yapan Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hakan Gültekin ve Üyelerine teşekkür ederim. Bu salgın dolayısıyla ülkemiz ekonomik olarak zor durumda birçok işletme kapalı iş adamlarımız zor durumda ekonomik sıkıntı var ve bu bağış ve yardım böyle bir günde çok daha anlamlıdır. Yardımın dağıtılmasında öncülük yapan herkese teşekkür ederim. Yardım bağış elbette önemli ve kıymetli ancak böyle bir günde 100 Bin TL yardım çok daha kıymetli bir yardımdır bölge Hastanesi olarak bizim hastanemizdir.” Diye konuştu.Teslim töreninin ardından Vakıf Başkanı Hakan Gültekin şunları kaydetti; “Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfımız olarak Kaçkar Devlet Hastanemize 100 bin liralık tıbbi malzeme desteğinde bulunduk.

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kovid -19 hastalığı mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" kampanyası kapsamında aldıkları karar doğrultusunda hem ihtiyaç sahibi ailelere yiyecek yardımı hem de Kaçkar Devlet Hastanesine 100 bin liralık tıbbı malzeme desteği verdik.

Ardeşen Vâkıfımız üyelerinin özverili desteğiyle sağlık çalışanlarına N95 maske, koruyucu cerrahi tulum, yüz siperliği, şeffaf koruyucu maske, dezenfektan, standart cerrahi önlük ve takviyeli cerrahi önlükten oluşan toplam 7 bin 200 parça ürün temin edilip teslim edildi.

Malzemelerin teslimi amacıyla düzenlenen törene, Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, vakfımızın da üyesi Ardeşen Ticaret Sanayi ve Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Başhekim İsmail Hakkı Yenilmez, hastane müdürümüz Mevlüt Okutan, vakıf üyelerim ve sağlık çalışanları katıldı.” Şeklinde konuştu.

 

Teslim törenine Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Vakıf Başkanı Hakan Gültekin, Vakıf Başkan Yardımcısı ve Ardeşen Ticaret Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Kaçkar Bölge Hastanesi Başhekimi İsmail Hakkı Yenilmez,  Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Fatih Topal, Mustafa Balcan, Vakıf Üyesi M. Muhammet Hacısüleymanoğlu, Hastane Müdür Mevlüt Okutan ve hastanen personeli katıldı.

HABER: ARDEŞENİNSESİ.COM

ARDEŞEN VAKFI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?