ÇERVATOĞLU:BÜYÜK İŞLERİN NEDENİ "MECİ KÜLTÜRÜ"

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, görev yaptığı bir yıl boyunca, belediyenin rutin işlerinin dışında, yatırıp, peyzaj, alt yapı, yol yapım çalışmaları yaptığını ifade etti.

ÇERVATOĞLU:BÜYÜK İŞLERİN NEDENİ
ÇERVATOĞLU:BÜYÜK İŞLERİN NEDENİ
Advert

Başkan Çervatoğlu ''Meci Kültürüyle Büyük İşler Yaptık''

Başkan Ercüment Şahin Çervatoğlu Yapılan tüm hizmetleri Fındıklı halkıyla birlikte yaptıklarını kaydeden Başkan Çervatoğlu, “Tarihimizde meçi kültürümüz var. Biz göreve gelir gelmez meçi kültürümüzü harekete geçirdik. Meci kültürüyle birçok hizmeti ilçe sakinlerimizle yaptık” dedi Başkan Çervatoğlu,” İlçemize yapılacak olan doğalgaz yatırımları ile İlgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Doğalgaz dağıtım şirketinin yılsonuna kadar tamamlanması planlanan altyapı çalışmaları başlatıldı.

Bölgede BOTAŞ tarafından yürütülen doğalgaz çalışmaları kapsamında Ardeşen- Hopa hattının proje ihalesi gerçekleştirildi. Dağıtım firması AKSA GAZ ile yapılan görüşmeler sonucunda doğalgaz altyapı yatırımlarının yılsonuna kadar Aksu Mahallesi’nde 5 yıl içerisinde ise ilçemiz tüm mahallelerinde tamamlanması için mutabakat gerçekleştirilmiş oldu. CNG istasyonunun kurulması ve mahallenin alt yapısının tamamlanması için yoğun çalışmalara başlandı ve alt yapı çalışmaları Hulusi Acar Caddesi bölümünde tamamlanmış oldu. Doğalgaz altyapısı ve sıkıştırma tesisi için kazılan ve yapılacak testlerin bitimi beklendiğinden geciken, Hulusi Acar Caddesi yeniden düzenlendi. İlk etapta yağmur suyu ve altyapı giderleri yapıldı” dedi.Başkan Çervatoğlu, “Fındıklı halkının denizle ve sahille buluşması için planlanan plajlar, bisiklet yolları sosyal tesisler konusunda çalışmalar yapıldı. Aksu Limanı ve Çağlayan Deresi’ ne kadar iki bölgede, merkezde bir bölgede; Mekiskir de iki bölgede olmak üzere toplam beş bölgeye yüzme alanlarına soyunma ve duş alma kabinleri konuldu. Sanat Sokağı Sokak yenilemeleri kapsamında 17 Temmuz tarihinde yapımına başlanan Merkez Mahallesi’nde bulunan Papatya Sokağı Esnaf Meclisi’nin de talebi ile yeniden düzenlenmiştir. Sokak içerisinde bulunan esnafların yanı sıra konut sahipleri ile de yapılan görüşmelerle binaların dış cephelerinin iyileştirilmesi için karar verildi. Havuz çevresine masa ve sandalyeler alınarak halkın kullanımına sunuldu. Geçmişte sokaktan geçmemek için yol değiştiren halkımızın artık dinlenme ve sanatla buluşma sokağına dönüşen Papatya Sokak’ta duvarlarımız ressamlar tarafından boyanacak, sokakta açık yaz sinemaları gerçekleştirilecektir” dedi

Başkan Çervatoğlu, “Teknik ekibin tespit ettiği sorunların Temmuz ayında belediye olanakları çerçevesinde çözümü için planlamalar yapıldı. Bu kapsamda belediye başkanı, meclis üyeleri ve belediye bünyesinde yer alan birim sorumluları ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Aksu, Liman, Ilıca, Tatlısu, Hürriyet, Sahil ve Yenimahalle bölgelerinde mahalle sorunlarının tespiti yerinde yapılarak planlamalar yapıldı. 1765 yılında inşa edilen tarihi Fındıklı Merkez Camii’nin şadırvanına sıcak su tesisatı yapılarak şadırvan ve tuvaletin tadilatı tamamlanmış olup halkımızın kullanımına sunulmuştur. Cumhuriyet Caddesi ve Ada Mahallesi’nde kaldırımlara ahşap saksılar konularak içlerine limon ağaçları dikildi.Yıkama ve Dezenfekte Çalışmalarımız Yıkama çalışmalarımız kapsamında; Cumhuriyet Caddesi, Sakıp Sabancı Caddesi, 11 Mart Caddesi, Muammer Çiçekoğlu Caddesi, Polis Uygulama Noktası yıkanmıştır” dedi.

HABER: GAZDETERİZE.COM

Ercüment Şahin Çervatoğlu OKU YORUMLA ve PAYLAŞ ==>https://www.gazeterize.com/findikli/baskan-cervatoglu-meci-kulturuyle-buyuk-isler-yaptik-h14052843.html Gazete Rize Ercüment Şahin Çervatoğlu OKU YORUMLA ve PAYLAŞ ==>ht
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"