DEMİROĞLU;HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ

İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı M. Zeki Demiroğlu Ardeşen Devlet Hastanemizi geri istiyoruz açıklaması yapan bir basın bildirisi yayımladı.

DEMİROĞLU;HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ
DEMİROĞLU;HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ
Advert

Hepimizin bildiği gibi korona virüs salgını dünyanın ve ülkemizin bütün gidişatını hiç kimsenin ön göremeyeceği şekilde değiştirdi. Sn. Sağlık Bakanının da hemen bütün açıklamalarında özellikle vurguladığı gibi. Bundan sonraki yaşamımızda hiç bir şeyin artık eskisi gibi olmayacağını, istemesek de kabullenmek zorunda kalacağımız gerçeğidir.

Yaşadığımız günlerin korkunç boyutları sadece sağlığımıza yansıyan tarafından değil toplu ibadetlerin dahi yapılamadığı düşünülünce yüzyıllardan beri yaşanmamış en büyük savaş ve felaketlerden de daha korkunç bir tablo çizdiği ortadadır.

İyi ki insanoğlunun doğasında her türlü koşula uyum sağlamak gibi bir özelliği var.  Bundan sonraki belirsizliklerle dolu yeni yaşam tarzımıza da bir şekilde uyum sağlayacağımız inancım tamdır.

Yeter ki bu dönemleri birlik bütünlük ve barış içinde atlatabilelim. Çevremiz için insanlık için en doğru olanı en iyi olanı ve olması gerekenleri hep birlikte isteyelim.

Bu gerçekler ışığında gelecekte sağlık sektörünün ne kadar önem kazandığı ve güçlendirilmesi gerektiği gerçeği apaçık ortadadır.

Bunu ön gördüğünü düşündüğümüz Devletimiz Öncelikle büyük şehirlerde yapımına başlanan pandemi hastaneleri veya acil ihtiyacı karşılamak üzere sahra hastaneleri inşa etme yoluna giderek çok isabetli bir adım atmıştır.

Henüz bölgemizde neyse ki ihtiyacı karşılayabilen sağlık telsilerimiz var. Ancak yarın nasıl bir tabloyla karşılaşabilineceğimizi kestirmek mevcut gidişata göre ön görülebilen bir durum değildir. Ümit ederiz ki yaşadığımız süreç en kötü günlerimiz olur ve çok kısa sürede bu kötü günler, dersler çıkardığımız acılarla dolu bir anı olarak kalır.

Fakat gerek bilim insanları ve gerekse gidişatın görünen yüzü bakımından her koşulda belki daha kötü salgınlara hazırlıklı olmamız gerektiği gerçeği, önümüze adeta haykırarak çıkmaktadır.

Bu süreçte ilçemiz için atılması gereken en önemli adımlardan biri olduğunu düşündüğüm, yıllarca ilçe ve bölge halkına hizmet vermiş hastane binamızın gerçek statüsüne kavuşturularak, ilçe ve bölge halkına hizmet edecek “temiz hastane” (Salgın dışında diğer Normal hastalar için hizmet veren) hastane olarak hayata geçirilmesi Ardeşenliyim diyen ve kendini hizmete borçlu hisseden tüm siyasilerin, bürokratların, STK lar ve halkın en asli görevlerindendir.

“Bir musibet bin nasihatten iyidir”. Atasözünden de veciz çıkartarak, irade sahibi bütün siyasi aktörler ve seçimlerde bolca çevremizde görmeye alıştığımız ilçemizin önde gelen bürokratlarından, ilçemize kaybettiğimiz bir değeri yeniden elde etmek adına birlikte hareketle hastanemizin yeniden faal hale getirme gayretini göstermeliyiz.

Bu çağrımızın siyasi bir çıkar ve menfaat olarak değerlendirilmeden veya muhalefetin teklifi her şekilde kabul görmemelidir mantığından uzak her türlü girişimin yapılmasını özlemle beklemekteyiz.

Böyle bir girişimin en büyük taraftarı ve destekçisi olmaya ve daha önce yapılan iyi işler için olduğu gibi her türlü övgüyü de yapmaya hazırız.

ARDEŞENİNSESİ.COM

 

                                                                                   Mehmet Zeki DEMİROĞLU

                                                                                   İyi Parti İlçe Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"