YER ARDEŞEN:10 BİN ADET MASKE TESLİM ALINDI

Ardeşen’de Belediye tarafından verilen destek ve Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerin gönüllü olarak çalışması ile hazır edilen 10 bin adet maske Halk Eğitim Müdürü R. Hakan Bozkan tarafından çalışmaları inceleme adına ziyarete gelen Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Avni Kahya ve Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar’a teslim edildi.

YER ARDEŞEN:10 BİN ADET MASKE TESLİM ALINDI
YER ARDEŞEN:10 BİN ADET MASKE TESLİM ALINDI
Advert

Belediyeden yapılan açıklamada şunlara değinildi; Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ardeşen Belediyesi, Halk Eğitim Merkezimiz, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ile gönüllü terzilerimizin ortaklaşa ürettiği maskeleri, İlçede görev yapan kurumlara ve vatandaşlara dağıtmaya devam edeceğiz.

İlçe Kaymakamımız Ufuk Özen ALİBEYOĞLU ile birlikte Halk Eğitim Merkezinde ki üretim atölyemizi ziyaret ederek gönüllü usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimizle bir araya geldik.

İlk günden bugüne toplam 10200 adet maske üretimi gerçekleştirerek dağıtımını sağladık.  Hedefimiz 100.000 maske üretmek.

Vatandaşlarımızı ve kurumlarımızı mümkün olduğu kadar maskesiz bırakmamaya, onlara destek olmaya gayret ediyoruz.

Üretilen maskeleri öncelikli olarak sağlık çalışanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize, resmi kurum çalışanlarına ve sokağa çıkma zorunluluğu olan vatandaşlarımıza dağıtımına devam ediyoruz. 

Bu süreçte gönüllülük esası ile çalışan, usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, gönüllü kursiyer ve terzilerimize teşekkür ediyorum.

İnşallah hep birlikte bu zor günleri atlatacağız.” İfadelerine yer verildi.

Öte yandan konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat yazar şunları kaydetti; “Biz Üretiyoruz, Evde Kal Türkiye. Koronavirüsle mücadele çalışmaları Kaymakamlık koordinesinde, Belediye Başkanlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Halk Eğitimi Merkezinde gönüllü idareci, öğretmen, usta öğretici ve velilerimizin fedakârlığıyla üretilen cerrahi maskemeler temsili olarak Belediye Başkanımız Sayın Avni Kâhya’ya Kaymakamımız Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu tarafından teslim edilmiştir. Maskelerin üretiminde Hammadde temini yapan Belediye Başkanımıza ilçemiz adına teşekkür ederiz. ,Üretim atölyelerimizde fedakârca çalışan tüm arkadaşlarımıza, kurumlarımıza, teşekkür ederiz. Birlikte yeneceğiz. Biz büyük bir aileyiz.

ARDEŞENİNSESİ.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"