ÇAY ÜRETİCİLERİ İLE İLGİLİ YASAK KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz yaptığı basın açıklamasında;Rize dışında ki çay üreticilerinin Rize’ye gelebilmesinin önündeki yasağın kaldırılmasını talep ediyoruz dedi.

ÇAY ÜRETİCİLERİ İLE İLGİLİ YASAK KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN
ÇAY ÜRETİCİLERİ İLE İLGİLİ YASAK KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN
Advert
 
Çay üreticilerinin Rize’ye gelmeleri ile ilgili olarak ilgili Bakanlıklar tarafından alınan Yasak Kararının , salgınla ilgili olarak yaşanan olumlu gelişmelerin ışığında , Salgınla İlgili Bilim Kurulunun görüş ve önerileri doğrultusunda acilen yeniden değerlendirilmesini ve yapılan değerlendirme sonucunda eğer kontrol edilemez bir risk görünmüyorsa Rize dışında ki çay üreticilerinin Rize’ye gelebilmesinin önündeki yasağın kaldırılmasını talep ediyoruz.
Gıda-İş, koronavirüs salgınında çay üreticileri ve işçilerin ...
 
Ayrıca yeni değerlendirme ilgili karar çıkıncaya kadar Çay ‘la ilgili sorumlu kurum ve kuruluşların çayları nasıl toplayacakları ve çay sezonu ile ilgili süreci nasıl yönetecekleri ile ilgili
ÜRETİCİYİ BİLGİLENDİRİP , ÜRETİCİNİN KESİNLİKLE MAĞDUR EDİLMEYECEKLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALARI EN KISA ZAMANDA YAPMALARI GEREKMEKTEDİR..
Gerekçemiz;
16 Nisan’da alınan 30 Nisan’a kadar gelebilirsiniz kararı 22 Nisan’da salgınla ilgili yaşanan gelişmeler nedeniyle gelemezsiniz kararına dönüşmüştü..
22 Nisan’dan bu yana 5 gün geçti. Aynı süreçte alınan yasak kararı gene geçen 5 günlük süreç sonunda salgında meydana gelen olumlu değişmeler karşısında yeniden yapılacak değerlendirme sonunda değişebilir. Burada önemli olan salgınla ilgili bilim kurulunun alacağı karardır.
İnanıyoruz ki Bakanlarda bu karara uygun hareket edeceklerdir.
Saltuk DENİZ
CHP RİZE İL BAŞKANI
Saltuk DENİZ Saltuk DENİZ CHP RİZE İL BAŞKANI yaş çay üreticisi çay müstahsili 2020 yaş çay çaykur çay müstahsil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZERDAVA
ZERDAVA "LAZ KÖPEĞİ" DEVLETİN EMRİNDE
CANAN KARATAY
CANAN KARATAY "ÇAYI ŞEKERSİZ İÇİN"