ÇAY ÜRETİCİLERİNE 44 MADDELİK EYLEM PLANI

ÇAY İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) 2020 yaş çay sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 44 maddelik eylem planı hazırlanan ÇAYKUR’da çay eksperleri erkende işe başladı.

ÇAY ÜRETİCİLERİNE 44 MADDELİK EYLEM PLANI
ÇAY ÜRETİCİLERİNE 44 MADDELİK EYLEM PLANI
Advert

"Çay bugüne kadar tarlada kalmamıştır yine de kalmayacaktır”

Bir önceki yıl görev yaptıkları alım yerlerinde görevlendirilen çay eksperleri yığılma olmaması için alımyeri randevu programı oluşturacak. Genel Müdür Yusuf Ziya Alim “Koronavirüs sebebiyle olağanüstü bir dönem yaşanıyor. Bundan önceki olağan normal kampanya açılışlarından farklı bir kampanya açılışı olacak. Her seneden daha güzel ve daha sağlıklı bir kampanya dönemi geçireceğimiz umut ediyorum. Çay bugüne kadar tarlada kalmamıştır yine de kalmayacaktır” dedi.

 


"Çay bugüne kadar tarlada kalmamıştır yine de kalmayacaktır”
Mayıs ayının ortalarında başlaması planlanan 2020 yılı yaş çay kampanyası için ÇAYKUR hazırlıklarını tamamladı. 44 maddelik eylem planı oluşturan ÇAYKUR koronavirüs tedbirleri kapsamında yaş çay alımı gerçekleştirecek. Alınan kararların üreticilere anlatılması için erkenden işe başlayan çay eksperleri alım yerlerinde yığılmanın önüne geçecek.

Alım yerlerinde randevu programı oluşturularak üreticinin aynı anda alım yerine gelmesi önlenecek.  “Bundan önceki olağan normal kampanya açılışlarından farklı bir kampanya açılışı olacak” diyen Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim “Koronavirüs sebebiyle olağanüstü bir dönem yaşanıyor. Korona virüsü ilgili olarak biz kurum olarak tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. 44 maddelik acil eylem planı hazırladık. Üreticimizin, çalışanımızın sağlığını koruyacak maddelerimiz var. Çay kampanyasının açılmasına 15 günlük bir zaman olmasına rağmen bu yıl eksperi arkadaşlarımız bugün itibariyle işe başladılar.

Alım yerlerindeki çay alımı ile ilgili, üreticinin bahçeden alım yerine gelişi, çayın yüklenip işletmeye nakledilmesiyle ilgili acil eylem planındaki uygulanması gereken maddeleri üreticilere anlatacaklar. Her yıl görev yerini değiştirdiğimiz eksperlerimiz geçen yıl hangi alım yerlerinde ise bu yıl da oralarda görevlendirilecekler.

Üretici, eksper ve fabrika bağlantısını sağlanacaklar. Her seneden daha güzel ve daha sağlıklı bir kampanya dönemi geçireceğimiz umut ediyorum. Çay işçiliği ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bir kişinin hastalığı tüm bölgeyi etkileyebiliyor. Çay bugüne kadar tarlada kalmamıştır yine de kalmayacaktır” dedi

. “ALIM YERLERİNDE RANDEVU İLE YIĞILMANIN ÖNÜNE GEÇİLECEK “

Alım yerlerinde yığılmanın önüne geçmek için alım yerlerinde randevu uygulaması yapılacağını belirten Alim “Bu yıl alım yerlerinde herkesin bir anda toplanması ve kalabalık oluşturmasının önüne geçmek için, her üreticiye eksperlerimiz 5'er 10'ar dakikalık randevu saatleri oluşturacak, her üreticinin bu randevuya uygun gelmelerini isteyeceğiz.

Üreticilerimizin de oluşturulan bu randevuya kendi sağlıkları için uymalarını bekliyoruz. Ayrıca üreticilerimiz hijyenik şartlara uyacak, maskesini takacak, alın yerlerinde de gerekli dezenfektan ürünler yer alacak. Yaş çayı yükleyen nakliyecilerde fabrikalara geldiklerinde maskeleri olmadan içeriye giremeyecekler

. Zaten fabrikalarımızda sosyal mesafe her zaman var olan bir şey. Nakliyeciler çaylar boşalırken arabasının yanından ayrılmayacak diğer sosyal alanlarla irtibat sağlamayacak. Fabrikaya hiçbir temas sağlamadan dışarıya çıkacak” bilgilerini paylaştı.

HABER.ARZU ERBAŞ

 

Genel Müdür Yusuf Ziya Alim ÇAYKUR ÇAYKUR 2020 2020 YAŞ ÇAY ÇAY ÜRETİCİSİ ÜRETİCİ MUSTAHSİL ÇAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yüksel üresin     2020-05-08 Bu çayları alım yerinde arabaya kim yüklicek müstahsilmi yoksa yükleme elemanımı alınacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?