ÇERVATOĞLU;BELEDİYE GELİRLERİNİN ARTMASI GEREK

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Türkiye Belediyeler birliğine çağrıda bulunarak, azalan belediye gelirlerinin artırılması konusunda gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda güç birliği yapılmasını talep etti.

ÇERVATOĞLU;BELEDİYE GELİRLERİNİN ARTMASI GEREK
ÇERVATOĞLU;BELEDİYE GELİRLERİNİN ARTMASI GEREK
Advert

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Ülkemiz ve dünya, savaş dönemleri hariç, en büyük buhranlardan birisini yaşamaktadır. Yaşanan bu ekonomik krizin yanında Covid-19 Salgını da dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsal sağlığı, ekonomiyi, istihdamı ve tüm kamu hizmetlerini derinden etkilemekte ve zorlaştırmaktadır” dedi.

Başkan Çervatoğlu, “Her ne kadar ifade edilmese bile ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz nedeni ile birlikte salgının da etkisiyle genel vergi gelirlerinin düşmesi, belediyelerimizin genel bütçe gelirlerinden aldıkları payın geçmiş dönemlere kıyasla 50’den fazla oranda düşmesine yol açmıştır.

Kaynakların kısıtlı olduğu bu ortamda özel şirketlere yapılan teşvikler ve muafiyetlerden belediyelerimiz için kapsamlı bir şekilde yararlanması amacıyla gerekli düzenlemelerin yapılmasını önemsiyor ve Türkiye Belediyeler Birliği’ni bu tarihi sorumluluğunu üstlenerek, acil ve etkin biçimde harekete geçmesini talep ediyoruz” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu Ercüment Şahin Çervatoğlu Fındıklı Belediye Başkanı Türkiye Belediyeler birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?