ODA BAŞKANI HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR

Pazar Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Osman Yüksel, yarı kapasite ile çalışan toplu taşıma araçlarının kullandığı akaryakıtlardan ÖTV ve KDV alınmaması, zararın en aza indirilmesi gerektiğini söyledi.

ODA BAŞKANI HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR
ODA BAŞKANI HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYOR
Advert

Pazar Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Osman Yüksel, yaptığı açıklamada;

-''ÖTV ve KDV kalkarsa yine para kazanamayız ama zarar da etmeyiz''
-- Şoförler akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimi istiyor.
--Petrol fiyatları dünyada 20 dolara kadar düştüğünü biliyoruz.Devletimiz böyle bir karar alır da ticari araçlardaki akaryakıt kullanımında ÖTV ve KDV'yi kaldırırsa ,para kazanamayız ama zararımızı bir nebze önlemiş oluruz.
--- Esnafımızın biraz rahatlamazı lazım yoksa bu zarar ile nereye kadar dayanabiliriz bilemiyoruz.

Ticari olarak çalışan dolmuş, taksi, otobüs ve yük taşıyan esnafımız bu dönemde en azından ÖTV' siz yakıt alabilmeli ki kendi çarkını çevirmelidirler .
Artı9k şoför esnafımız dayanılmaz bir hal alma yolunda ilerliyor. Çoğu esnafımız yarı kapasite olayından dolayı araçlarına kontak bile çevirmemektedirler, çünkü mazot ücreti dahil çıkmamaktadır. Diğer yandan yük taşıyan esnafımız şehirler arası ve uluslar arası seyahatler kısıtlı olduğundan iş azlığı olduğu için sefer yapamamakta ve yaptığı zaman tamamen zarar etmektedir.

Şu zor günlerde Hükümetimizden tek yardım alamayan esnaf şoför esnafıdır , herkes gerektiği yardımları almış ama şoför esnafımız hep geri planda bırakılmıştır. Esnafımız zarar etmeyi bile bir kenara bırakmış sağlık çalışanlarını işlerine yetiştirebilmek için yinede çalışmıştır. Destek bekliyor bizler şoför esnafı olarak hükümetimizin her istediğinde gerek sokağa çıkıyoruz ,gerek eve kapanıyoruz , şimdi hükümetimizden bizlerde yardım eli bekliyoruz.

Saygılarımızlaz...

Pazar Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Osman Yüksel osman yüksel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?