MECİ'YE 70 KİŞİ KATILDI

Rize’nin Fındıklı İlçesinde 27 Mayıs’ta başlatılan Çay İmece’si çağrısına rekor katılım oldu.

MECİ'YE 70 KİŞİ KATILDI
MECİ'YE 70 KİŞİ KATILDI
Advert

Fındıklı’ya Bağışlanan Çay Bahçesinde 70 kişi çay topladı

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, 27 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirecekleri Çay ‘MECİ’ sine vatandaşlara katılma çağrısı üzerine fındıklı halkı Meci’ye destek vererek Fındıklı halkı için kullanılmak üzere bağışlanan Çay bahçesinde yaklaşık 70 kişi çay topladı.

Fındıklı’ya Bağışlanan Çay Bahçesinde 70 kişi çay topladı
“Makasını, Çay bezini al da gel Meci Var Dostlar” şeklinde çağrı da bulunan Çevratoğlu’nun çağrısına türküler eşliğinde çay tarlalarına giren Fındıklı’lılar Çay toplamayı keyifli hale getirdi.
Fındıklı Belediye Başkanı Çevratoğlu: “Saygı duyduğumuz bir abimiz toplumcu belediyecilik anlayışıyla sosyal projelerimizi hayata geçirmek için bağışladığı bahçede çay toplandık. Dostlarımızla türküler eşliğinde çayımızı topluyoruz, MECİ var. Bayramdan hemen sonra başladığımız makasını al da gel kampanyamıza 70 kişi katıldı. 


Başkan Çevratoğlu:  “Öğrencilerimiz için, sokak hayvanları için, Tarım Çalışılanlarını büyütmek için, bende varım diyorsan çay toplama meclisine katıl. Makasını, çay bezini al da gel Bir yurttaşımızın belediyemizin toplumsal işlerinde kullanılmak üzere bağışladığı yaklaşık 16 dönüm çay bahçesinde 70’den fazla gönüllüyle meci ile çay toplamaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ekran ve iç mekan

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu MECİ ÇAY HASATI FINDIKLI MECİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?