MESUT YILMAZ KAÇAK VE İTHAL ÇAY AÇIKLAMASI

Eski Başbakanlardan Ahmet Mesut Yılmaz, kaçak çayın, çay sektörünün kangreni olduğunu söyleyerek, Çayın sınır ticareti kapsamından çıkartılması gerektiğini belirtti.

MESUT YILMAZ KAÇAK VE İTHAL ÇAY AÇIKLAMASI
MESUT YILMAZ KAÇAK VE İTHAL ÇAY AÇIKLAMASI
Advert

Mesut Yılmaz'dan ithal ve kaçak çay açıklaması

Eski Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Rizeli Siyasetçi Ahmet Mesut Yılmaz, geçtiğimiz günlerde İran'dan gelen kuru çay yüklü TIR'ın Rize'nin İkizdere ilçesinde kaza yapmasının ardından gündeme gelen ithal ve kaçak çay konularıyla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal Medya hesabı üzerinden bir değerlendirmede bulunan Yılmaz, kaçak çayın sektörün kangreni olduğunu ve sınır ticareti kapsamından çay ithalatının çıkarılması gerektiğini belirterek, “İran'dan kaçak çay getirtilmesi çay sektöründe haksız rekabete yol açmaktadır. Kaçak çay bu sektörde kangren hale geldiğini defalarca aktif politika yaptığım dönemde de dile getirmiştim. Sınır ticareti kötüye kullanılmaktadır. Bakanlığın bu konuda hassas davranması ve engellemesi gerekir.” dedi.

Kaçak çay konusunu 2007'de de dile getirdiğini belirten Yılmaz, “Kaçak çay, çay sektörünün kangrenidir. Kaçak çay ülkemize en çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden gelmektedir. Fakat buradaki komşularımıza bakıldığında bu ülkelerde fazla çay yetişmemektedir. Başka ülkelerden bu ülkelere gelen çay, bu ülkeler vasıtasıyla sınır ticareti kötüye kullanılarak ülkemize sokulmaktadır. Çay, sınır ticareti kapsamından çıkartılmalıdır” dedi.

HABER: RİZEHABERLERİ.COM

KAÇAK ÇAY İTHAL ÇAY MESUT YILMAZ ÇAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?