RİZE İL VE İLÇELERDE YAĞIŞLAR HAYATI FELÇ ETTİ

Doğu Karadeniz Bölgesinde ve Rize’de dün itibariyle başlayan ve aralıklarla etkili olan sağanak yağışlar; Rize’de başta Güneysu ve Merkez İlçeye bağlı Muradiye ve Salarha Beldeleri olmak üzere İyidere, Derepazarı, Çayeli, Ardeşen, İkizdere ve Fındıklı ilçelerinde hasarlara neden oldu.

RİZE İL VE İLÇELERDE YAĞIŞLAR HAYATI FELÇ ETTİ
RİZE İL VE İLÇELERDE YAĞIŞLAR HAYATI FELÇ ETTİ
Advert

Rize genelinde 45 köyün anayollarında ve bağlantı yollarında meydana gelen heyelan ve toprak kaymaları sonucu hasarlar oluştu. Güneysu ilçesinde Gürgen Deresi taştı, Başköy'de derenin taşması nedeniyle tedbir amacı ile biri üç katlı, biri 2 katlı iki ev boşaltıldı. Merkeze bağlı Dağsu Mahallesi'nde de heyelan nedeniyle 5 katlı bina ile iki katlı ev boşaltıldı.

İl genelince çok sayıda otomobilde sel suları ve heyelan nedeniyle maddi hasar meydana gelirken, yoğun yağmur sonucu merkez ve ilçelerde zemin kattaki dükkanlarda su baskını nedeniyle hasar oluştu.

Yağan yağmurlar sonucu bulundukları alanlarda mahsur kalan 15 kişi İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri tarafından kurtarılarak güvenli alanlara tahliyesi sağlandı.

Hayatın normale dönmesi, vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için Karayolları, İl Özel İdaresi, DSİ ve belediye ekipleri ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ekiplerince gerekli çalışmalar başlatıldı.

SEL YAĞIŞ RİZE ARDEŞEN FINDIKLI PAZAR ÇAYELİ MURADİYE İL ÖZEL İDARESİ RİZE VALİLİK DSİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?