KAYMAKAM;ALİBEYOĞLU'DAN YERİNDE İNCELEME

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi Cumali Hakyemez Deremezra Yayla Yolu İnşaatını inceledi. Kaymakam eline çekiç alıp betonun dayanıklılığını bizzat test etti.

KAYMAKAM;ALİBEYOĞLU'DAN YERİNDE İNCELEME
KAYMAKAM;ALİBEYOĞLU'DAN YERİNDE İNCELEME
Advert

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi Cumali Hakyemez Deremezra Yayla Yolu İnşaatını inceledi.

Kaymakam eline çekiç alıp betonun dayanıklılığını bizzat test etti.

 

Ardeşen’de yeni turizm merkezleri oluşturma çalışmaları kapsamında önemli mesai harcayan İlçe Kaymakamı ve İl Genel Meclisi Üyeleri, bu kapsamda bir yandan Ardeşen geneli köyler, gerekse son yılların revaçta olan organik havza Deremezra için yapılan çalışmaları yerinde ve bizzat kontrol etmek kaydı ile takip ediyor.

Doğu Karadeniz başta olmakla birlikte gerek Rize’ye gerekse Ardeşen ilçesine turizm anlamında önemli katkılar sağlayacak Tunca vadisi ve Deremazra bölgesiyle ilgili turizm amaçlı imar planlama çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da bölgeye sağlayan yolu 2020 yılındaki yatırımları kapsamına aldı ve yapımına başlandı.

 

Organik vadi olarak tanınan Deremezra bölgesi turizm anlamında değerli ve öne çıkan bir bölge. Bu manada Ardeşen ilçesi Eski Armutluk ve Deremezra’ya kadar uzanan 8,5 Km mevcut yolla ilgili genişleme, kazı, dolgu, duvar ve menfez işlerini kapsayan birinci etabını ihale bitmiş ve akabinde inşa çalışmaları başlamış idi.

 Bölgenin turizme kazandırılmasının yanında bölgedeki mevcut doğal yapının ve kültürün bozulmaması ve korunması gerektiğinin farkında olan yetkililer yapılan çalışmaları sahada bizzat kendileri denetleyerek beton ve taş duvarla ilgili hassas analizlerde de bulundu.

 

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu yapılan işçilik ve betonun dayanıklılığını eline aldığı çekiçle bizzat test etti.

 HABER: ARDEŞENİN SESİ
Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu İl Genel Meclisi Üyesi Cumali Hakyemez Deremezra Yayla Yolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?