KARACA AİLESİNDEN TEPKİ...

2019 yılında trafik kazasında ardeşenli öğrenci Kader Karaca’nın katilinin cezaevinde olmamasına aile tepki gösterdi

KARACA AİLESİNDEN TEPKİ...
KARACA AİLESİNDEN TEPKİ... Neco Yarıcı
Advert

HABER: MEDYALAZ-ADEM AKATİN

Yaklaşık bir yıl önce Niğde’de yaşanan trafik kazası sonucunda iki üniversitesi öğrencisi Kader Karaca ve Fatmagül Uzun hayatlarını kaybetmişti. NİĞDE´de, yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu üniversiteden arkadaşı Fatma Gül Uzun (23) ile yaşamını yitiren Kader Karaca´nın (22) ailesi, 6 yıl 8 ay hapis cezası alan sürücünün, cezaevinden denetimli serbestlikle çıkarılmasına tepki gösterdi. Rize´de yaşayan Kader Karaca´nın babası

Şinasi Karaca, "Bu normal bir kaza değil. Onun dışarıda dolaşması benim ciğerimi yakıyor" dedi.
Kaza, 18 Ekim 2019´da, NiğdeBor karayolunda meydana geldi. Ö.G. yönetimindeki 51 AAD 736 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü öğrencileri Fatma Gül Uzun ve Kader Karaca'ya çarptı. Kazada, Uzun ve Karaca yaralandı. İhbar üzerine kaza yerine sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırılan Fatma Gül Uzun ve Kader Karaca, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Polis tarafından gözaltına alınan Ö.G., tutuklandı. Sürücü yargılandığı mahkeme tarafından, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı. Ö.G. daha sonra, cezaevinden denetimli serbestlikle tahliye edildi.


SÜRÜCÜNÜN SERBEST KALMASINA TEPKİ


Kader Karaca´nın ailesi, 6 yıl 8 ay hapis cezası alan sürücünün cezaevinden denetimli serbestlikle çıkarılmasına, tepki gösterdi. Kader'in kardeşi Muhammet Karaca, "İnsanlara bu çok basit bir trafik kazasıymış gibi geliyor. 132 kilometre hızla giden ve çarptıktan sonra belli bir mesafeye kadar da sürükleyen bu kaza, basit bir olay değil. Son duruşmada hâkim 6 yıl 8 ay ceza verilmesine karar verdi. Biz bu karara itiraz ettik. Pandemi süreci dolayısıyla da zanlı denetimli serbestlikten yararlandı, şu an dışarıda. Sesimizi duyurmaya çalışıyorum. Bizim canımızı yakan sürücünün yeniden içeriye girmesini istiyoruz. Sesimi duyuruncaya kadar sosyal medyadan Kader ve Fatma Gül'ün sesi olun etiketi ile seslenmeye devam edeceğim" dedi.
 

`DIŞARIDA DOLAŞMASI BENİM CİĞERİMİ YAKIYOR´


Kader Karaca´nın babası Şinasi Karaca da "Bir insan bir suç işlediyse ki bu suç 2 üniversite öğrencisinin hayatına mal olduysa, suçlunun dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesi değil, en ağır cezayı alması gerekir. Onun dışarıda dolaşması benim ciğerimi yakıyor. Bu normal bir trafik kazası değil, şehir içinde 132 kilometre hız. Şu anda serbest olan bu adam benim kızımı elimden aldı. Bu kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.

 

BABA ŞİNASİ KARACA ADALET BAKANI’NA SESLENDİ

Kader Karaca’nın babası Şinası Karaca, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e seslenerek “İki tane genç fidanı hayattan kopardılar. Ben bunun trafik kazası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü şehir içerisinde 132 km hızla… Böyle bir şey olamaz. Ben bir babayım, ciğerim yanıyor. Zanlının Covıd-19 nedeniyle dışarıda olmasını hazmedemiyorum. Bir babanın evladını kaybetmesinin ne demek olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Sayın Bakanımıza sesleniyorum, bu adamın dışarıda gezmesini istemiyorum. Derhal tutuklanmasını ve en ağır cezayı almasını istiyorum. Evladını kaybetmiş bir baba olarak istiyorum bunu.”Şeklinde konuştu.

Fatmagül Uzun Kader Karaca Fatma Gül Uzun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?