ARDEŞENLİ ÜNLÜ KARİKATÜRİST ERDİL YAŞAROĞLU

Rize'nin Ardeşen ilçesi Işıklı köyündendir. Henüz 9 yaşındayken karikatür çizmeye başlayan Erdil Yaşaroğlu'nun ilk profesyonel karikatürleri 1989 yılında Güneş gazetesinde yayımlandı. Yaşaroğlu, aynı yıl Limon dergisine girdi ve dergi Leman adını aldıktan sonra da 2002 yılına kadar orada çizmeyi sürdürdü.

ARDEŞENLİ ÜNLÜ KARİKATÜRİST ERDİL YAŞAROĞLU
ARDEŞENLİ ÜNLÜ KARİKATÜRİST ERDİL YAŞAROĞLU Neco Yarıcı
Advert

1990 yılında Plastip Show adlı programla televizyon dünyasına da adım atan çizer, Laf Lafı AçıyorTelevizyon ÇocuğuBeyaz Show gibi 50’ye yakın televizyon programında görev aldı. Yaşaroğlu’nun, 1999’da kurduğu komikaze.net adında bir web sitesi bulunmaktadır. 2002 yılında arkadaşlarıyla Penguen Mizah Dergisi'ni kurdu.

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu'ndan dolar yorumu: Kaybettiğin 5 lira değil,  10 senen

 2015 Yılında Süper Penguen Çocuk Mizah Dergisini kurdu. 2017 yılında Penguen dergisi kapanınca Dergilik uygulamasında Komikaze dergisi olarak karikatürlerini aylık yayınlamaya başladı. 16 Eylül 2010 tarihinde oyuncu ve sunucu Begüm Kütük ile evlenmiştir. 2012 yılında Dünya'nın en büyük karikatürünü çizerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. [1] Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunudur. Türkiye ve yurtdışında çeşitli karma sergilere katılmış, projeler yapmıştır. 2019 Yılında İstanbul Bomontiada’da Oyun isimli heykel sergisi açmıştır. Halen Süper Penguen ve heykel çalışmalarına devam etmektedir.

Begüm Kütük Kimdir, Kaç Yaşındadır | Eşi Erdil Yaşaroğlu Kimdir, Nerelidir

Erdil Yaşaroğlu'nun İkonik Karakterleri Cheetos Müzesi'nde Hayat Buldu |  TrendSetter İstanbul

16 Kasım 2014 Pazar / Erdil Yaşaroğlu - Varol Yaşaroğlu - Hafta Sonu -  CNNTürk TV

Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni'' Yeni Sezonuna Başladı - İzmir

 

Erdil Yasaroglu on Twitter: "Sevgili kuzenim Varol'ların yaptığı Fırıldak  Ailesi yarın sinemalarda. Git, gül, eğlen ve Türk animasyonunu destekle.  @grafi2000 @bkmonline… https://t.co/LDFqfHhpLp"

Erdil Yasaroglu - Komikaze 2 pdf indir | e-KitapHavuzu | e-kitap indir |  +50.000 Ücretsiz e-Kitap

ERDİL YAŞAROĞŞU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?