GAZETECİLER SORDU,BAŞKAN KAHYA,TEK TEK CEVAP VERDİ

Ardeşen Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen’in Sesi Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Özcan, www.turklaz.com imtiyaz sahibi Necmettin Yarıcı, www.ardesen.com imtiyaz sahibi Ömer Faruk Zenginal, www.sondakikarize.com imtiyaz sahibi Mustafa Özyanık, www.medyalaz.com imtiyaz sahibi Adem Akatin ve www.gelisimtv.com.tr muhabirlerinin sorularını cevapladı

GAZETECİLER SORDU,BAŞKAN KAHYA,TEK TEK CEVAP VERDİ
GAZETECİLER SORDU,BAŞKAN KAHYA,TEK TEK CEVAP VERDİ Neco Yarıcı
Advert

Göreve geldiği günden bugüne yapılan ve yapılacak olan yatırım ve projelere değinen başkan Kahya birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

MİLLET BAHÇESİ İÇİN PROJESİ İÇİN ÖDENEK BEKLİYORUZ

İlçemize değer katacak olan marka projelerinden biri olan ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin hassasiyetiyle üzerinde durduğu projelerden biri olan "Millet Bahçesi" için projemiz onaylandı ve mendirek tahkimatı için Bakanlıktan bütçe ayrılmasını bekliyoruz. Pandemiden dolayı bütçe ayırımı yapılamadı. Dolgu için Ayder Yaylasında ki kentsel dönüşümden çıkan hafriyatlar TOKİ ile yapılan sözleşme de belirtildiği gibi dolgu için bu alana dökülecek.

"DÜZ MAHALLE İLE İNÖNÜ CADDESİ BAĞLANTI YOLU

"Cumhuriyet Mahallemiz ile Düz Mahalle bağlantı yolu çalışma alanında yapımı devam eden karataş istinat duvarı inşaatı tamamlandı. Şuanda yolun alt yapı yatırımları yapılıyor. Yağmur kanalı, doğalgaz, elektrik ve Telekom hatlarının yapımına devam ediliyor.

Bu proje ile şehrimizin trafik yoğunluğunu rahatlatarak, Tunca beldemize, köylerimize ve yaylalarımıza alternatif bir bağlantı yolu oluşturmuş olacağız.