BİRÇOK KURU GIDA ÜRÜNÜNDE 2 SENEYE VARAN RAF ÖMRÜ VAR

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, pandemi döneminde gıdanın öneminin daha da iyi anlaşıldığını belirterek, kış mevsiminin gelmesiyle ilginin arttığı kış çayları konusuna dair konuştu.

BİRÇOK KURU GIDA ÜRÜNÜNDE 2 SENEYE VARAN RAF ÖMRÜ VAR
BİRÇOK KURU GIDA ÜRÜNÜNDE 2 SENEYE VARAN RAF ÖMRÜ VAR Neco Yarıcı
Advert

Bakan Pakdemirli, "Aslında almış olduğunuz birçok kuru gıda ürününde 2 seneye varan raf ömrü var. Bunları da doğru planlayıp, programlarsanız her biri tüketilebilir" dedi. 

GIDANIN ÖNEMİ ARTTI 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs döneminde gıda tüketimi konusunda, "Korona döneminde vatandaş daha fazla evde olduğu için evdeki tüketimler, evde yemek yapılması ve bununla ilgili alışveriş ile farkındalık biraz daha arttı. Ama diğer taraftan biz bunu fırsata çevirmek için böyle bir zor dönemde de olsa 'Gıdanı koru, sofrana sahip çık' kampanyasını lanse etmeyi kendimize bir fırsat bildik. Şu an herkes gıdanın değerini anladı. Bir lokma ekmeğin değerini gerçekten hem ülkemizde hem dünyada herkes değerini anladı. Bu konuyla ilgili bir farkındalık var. Bu farkındalık varken biz tüketiciyi biraz daha bilinçlendirmekle ilgili 'Gıdanı koru, sofrana sahip çık' kampanyasını başlattık. Bu kampanyaları hep biz başlatıyoruz ama önemli olan milletimizin sahip çıkması. Milletimiz eğer buna sahip çıkarsa çok daha iyi olur. Evinde değilse bile gittiği restoranda bir problem görüyorsa orda müdahale edecek. O restoran gıda israfı konusunda sertifikalı mı değil mi bir süre sonra sorgulamaya başlayacaklar. Ciddi bir bilinçlenme kampanyası oluşmuş olacak" dedi.