BAŞKAN KAHYA'DAN,BEDELSİZ BAĞIŞ HAKKINDA AÇIKLAMA

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, eski belediye başkanı Hakan Gültekin'in ilçede bulunan bir araziyi bedelsiz olarak başkanı olduğu vakfa bağış yapması hakkında açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN KAHYA'DAN,BEDELSİZ BAĞIŞ HAKKINDA AÇIKLAMA
BAŞKAN KAHYA'DAN,BEDELSİZ BAĞIŞ HAKKINDA AÇIKLAMA Neco Yarıcı
Advert

Başkan Kahya 'Bedelsiz Bağış' Hakkında Açıklama Yaptı

Başkan Kahya yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Değerli hemşehrilerim, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Ardeşen Vakfı arsasının tahsisi ile ilgili bir yıl önce başlayan hukuki sürecin yeni başlamış gibi servis edilmesi özellikle zamanlama bakımından manidardır.

21 Ekim Çarşamba günü ilçede görev yapan basın mensupları ile buluşmamızda konu ile ilgili 'sondakikarize' haber sitesi yöneticisi tarafından tarafıma yöneltilen soruya verdiğim cevabı yeni gelişmiş bir olay gibi soruyu yönelten kişi tarafından kamuoyuna servis edilmiştir.

Üniversite arazisi içinde ve Belediyemize ait olan bir arsanın bedelsiz olarak Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfına yüzde 90'nının bedelsiz bağışı var.

Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir, ama bedelsiz bağış yoktur. Belediye arazıyı satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Konuyu Belediye Meclisinde görüştük. Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, Vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yolu kabul etmedikleri için mahkemeye verdik.

Bir yıl önce başlayan ve devam eden hukuki sürecin, haberin servis ediliş şeklini ve özellikle zamanlamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

İLGİLİ HABER


Avni Kahya ile Hakan Gültekin Mahkemelik Oldu

Ardeşen Belediye Başkanlığı, Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ile mahkemelik oldu.

Ardeşen Belediye Başkanlığı, Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ile mahkemelik oldu. Konu, dönemin belediye başkanı Hakan Gültekin tarafından üniversitesi arazisi içinde belediyeye ait olan arazinin başkanı olduğu vakfa bedelsiz şekilde bağış.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda çarpıcı bazı açıklamalarda bulundu.

Görevi devraldığı Hakan Gültekin’in döneminde belediyeye ait olan arazi bedelsiz şekilde yine Hakan Gültekin’in başkanlığını yaptığı Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’na bağış yapıldı.

Belediye kanunlarının bedelsiz bağışı kabul etmediğini söyleyen Kahya, “Ardeşen Belediye Başkanlığı tarafından Ardeşen Eğitim Kültür Vakfı’na arazinin % 90’nının bedelsiz bağışı var. Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir; ama bedelsiz bağış yoktur. Satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Belediye meclisinde görüştük.  Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yol olmayınca mahkemeye verdik. Bir yıl oldu. Süreç devam ediyor. Mesele Ardeşen Belediye Başkanı olarak benim meselem değil. Bütün siyasi partiler tarafından gözlemleniyor ne yaptı ne yapmadı diye.” İfadelerini kullandı.

Haber: Mustafa ÖZYANIK - www.sondakikarize.com

AVNİ KAHYA HAKAN GÜLTEKİN ARDEŞEN VAKFI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?