BAŞKAN KUYUMCU'DAN TAPU MÜDÜRÜNE ZİYARET

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen İlçe Tapu Müdürü Halil Üstündağ’ı makamında ziyaret etti.

BAŞKAN KUYUMCU'DAN TAPU MÜDÜRÜNE ZİYARET
BAŞKAN KUYUMCU'DAN TAPU MÜDÜRÜNE ZİYARET Neco Yarıcı
Advert

03 Ekim 2020 Salı günü gerçekleştirilen ziyaret sırasında “web tapu sistemi” hakkında Başkan Kuyumcu’yu bilgilendiren Tapu Müdürümüz Halil Üstündağ, sistemin sağladığı kolaylıklardan bahsetti. Tapu Müdürü Üstündağ; “Vatandaşlarımızın Tapu Müdürlüklerine gitmeden, her türlü işlem başvurularını web tapu sistemi (https://webtapu.tkgm.gov.tr/) üzerinden kolaylıkla yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

WEB TAPU NEDİR?

Vatandaşlarımızın tapu müdürlüğüne gitmeden, elektronik ortamda taşınmazlarını yönetebilecekleri ve 46 adet tapu işlemi için (satış, bağış, intikal vb…) elektronik ortamda başvuru yapabilecekleri, işlemler için gerekli olan bilgi ve belgeleri güvenli elektronik ortamda gönderebilecekleri, belge doğrulama yapabilecekleri ve bu konularda üçüncü kişilere veya emlakçılara yetki verebilecekleri bir elektronik sistem olarak hayata geçmiştir. Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir.

Vatandaş tapu müdürlüğüne gitmeden internetten satış, ipotek, mirasın intikali ve benzeri tüm tapu işlem başvurusunu yapabilir ve gerekli belgeleri internetten tapu müdürlüğüne gönderebilir. Böylece vatandaş tapu müdürlüğüne gitmeden işlemler başlatılarak, son aşamaya getirilmiş olur.

Sisteminin kullanılması için, tüm kullanıcılarımızın E-Devlet şifresini almış olması gerekmektedir.

Ardeşen İlçe Tapu Müdürü Halil Üstündağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?