BEKAROĞLU;MESUT YILMAZ DEĞERLİ BİR DEVLET ADAMIYDI

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mesut Yılmaz'ın sert siyasi tartışmalar sırasında bile nezaketi elden bırakmayan değerli bir devlet adamı olduğunu söyledi.

BEKAROĞLU;MESUT YILMAZ DEĞERLİ BİR DEVLET ADAMIYDI
BEKAROĞLU;MESUT YILMAZ DEĞERLİ BİR DEVLET ADAMIYDI Neco Yarıcı
Advert

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın hayatını kaybetmesinin ardından yandaş medyada hakkında çıkan bazı söylentilerin çok rahatsız edici olduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mesut Yılmaz'ın sert siyasi tartışmalar sırasında bile nezaketi elden bırakmayan değerli bir devlet adamı olduğunu söyledi.

TBMM'de yaptığı konuşmada Türkiye'nin acı günlerden geçtiğini vurgulayan Bekaroğlu, "Kovid'den her gün 70-80 insanımızı kaybediyoruz, İzmir'de 105 deprem şehidimiz var, eski Başbakan Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümü, yakınlarda yine bir eski Başbakan Mesut Yılmaz'ı kaybettik." dedi.

 

Mesut Yılmaz'la aynı yıllarda TBMM çatısı altında birlikte siyaset yaptığını hatırlatan Bekaroğlu, Yılmaz'ın son derece beyefendi, devlet adamı ve nazik bir insan olduğunu ifade ederek, "Bugün yaptığım gibi o gün de çok sert muhalefet yapıyordum. Ama hiçbir şekilde nezaketini kaybetmedi, sabırla muhalefeti dinlerdi, değerli bir insandı. O insanla ilgili medyada çıkan bazı söylentiler bazı laflar çok rahatsız edici. Geçenlerde böyle AKP yandaşı bir gazetenin köşe yazarı hakaretvari şeyler yazmış, dinden çıkarmış Mesut beyi. Sadece Mesut beyi değil, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı da eklemiş. Ne ayıp; bu hallere biz nasıl geldik, şaşıyorum." diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu MESUY YILMAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?