YILMAZ;SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DEĞER VERİN

Yılmaz, Rize'de sağlık çalışanlarının atamaları sevinçle karşılandığını belirterek, "Branş doktorları, yan dallar da dört gözle gözleniyor.

YILMAZ;SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DEĞER VERİN
YILMAZ;SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DEĞER VERİN Neco Yarıcı
Advert

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz;Branş ve yan dalların eksiklikleri hemen hissediliyor. Rize Devlet Hastanesi için kulak burun boğaz uzmanı, kardiyoloji, göğüs hastalıkları veya göğüs cerrahi branşları ne kadar önemlidir. Kaçkar devlet hastanesi, Çayeli Devlet hastanesi ve diğer ilçe hastaneleri içinde durum aynı" dedi.

"Hiç Öz Eleştiri Yaptık Mı?"

Dört gözle beklenen doktorların hizmet yükümlülüğü tamamladıktan sonra Rize'de kalmak istememelerinin önemli bir sorun olduğunu ifade eden Yılmaz, "Neden ilimize gelen sağlık çalışanları, tüm branşlar biran önce ilimizden gitmek istiyorlar. Hiç öz eleştiri yaptık mı? Araştırma hastanemizde neden tıbbi onkolog durmak istemiyor, devlet hizmet yükümlülüğü olmasa onkolog bulamayacağımız dikkatleri üzerinden kendimize pay çıkarmayalım mi? Yan dallardaki branşlarda mezuniyet sınırlıdır, yılda bir veya iki tıbbi onkolog mezun oluyor. Onkoloji bölümümüz açılışından bu yana mezun olanların atamaları ilimize yapılıyor. Hizmet yükümlülükleri bitene kadar burada kalıyor, ardından tayin alıp gidiyorlar" diye konuştu.

"15 Yıl Bu İlde Hizmet Veren Uzman Hekimlere de Değer Vermiyoruz"

Yılmaz, doktorların şehirden ayrılmalarında vatandaşların tutumunun önemli rol oynadığını belirterek şunları söyledi:

"Bu doktorlardan biri de bu ilde kalmak istemez mi? İster lâkin halkımızın tutum ve davranışları, bu gidişler de etkili olmuyor mu? Yılda bir veya iki mezun oluyorsa varsın biraz özel olsunlar, bizde onlara özel olduklarını hissettirelim. Bir diğer sorunumuz, 15 yıl bu ilde hizmet veren uzman hekimlere de değer vermiyoruz. Sağlık çalışanlarına iyi davranış gösterin, onlara değer verin, onlarda sizi baştacı yapsın. Bu şehre tayin olan sağlık çalışanlarının haddi hesabı yoktur, bu konuda sağlık idaresine başta Şuayip Birinci hocama teşekkür ediyorum. Hesapsızca atamalara rağmen neden sıkıntı yaşıyoruz, neden önemli branşlarda hekimimiz yoktu, başımızı iki elimizin arasına alıp iyice düşünmemiz gerekiyor vesselam."

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?