RİZE VE İLELERDE POLİS MERKEZİ AMİRLİKLERİ İSİMLERİ DEĞİŞTİ

Rize İl Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde yapılan çalışma ile il genelinde 15 Polis Merkezi Amirliğine Şehit Polis Memurlarının isimleri verildi.

RİZE VE İLELERDE POLİS MERKEZİ AMİRLİKLERİ İSİMLERİ DEĞİŞTİ
RİZE VE İLELERDE POLİS MERKEZİ AMİRLİKLERİ İSİMLERİ DEĞİŞTİ Neco Yarıcı
Advert

Bu kapsamda ismi Cumhuriyet Şehit Nedim Çalık Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirilen Polis Merkezi Amirliğinde program düzenlendi. Törende ilk olarak şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde Şehit Polis Memuru Nedim Çalık’ın hayat hikayesi anlatıldı.


rize-vali-emniyet-1.jpg

Cumhuriyet Şehit Nedim Çalık Polis Merkezi Amirliğinde gerçekleştirilen programa Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, şehit yakınları ve ilgililer katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Çeber her şehit yakınının gözlerindeki hüznü, yüreğindeki şehit yakını olma mutluluğunu hissettiğini söyledi.

Farkındalık oluşturarak Polis Merkezlerinin isimlerinin eş zamanlı değiştirilmesinin önemine değinen Vali Çeber, "Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması adına çok önemli bir çalışma. Bu düşünceyi hayata geçiren polis teşkilatını tebrik ediyorum." dedi.