DENİZ;RİZE'Yİ KARANTİNAYA ALIN DEMİŞTİK

Yapılan açıklamalara göre Rize'deki Covid-19 vaka sayıları rekor kırmaya başladı. Bugünkü sayılar Mayıs-Haziran ayındaki günlük vaka sayılarını da aşmış durumda.

DENİZ;RİZE'Yİ KARANTİNAYA ALIN DEMİŞTİK
DENİZ;RİZE'Yİ KARANTİNAYA ALIN DEMİŞTİK Neco Yarıcı
Advert

Deniz;Kapıları kapatın Rize'yi karantinaya alın demiştik !

RİZE’DE SALGIN YAYILIYOR, ÖNLEM OLARAK OKULLAR KAPATILACAK MI?

FİLYASYON EKİPLERİNE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DE EKLENSİN...

Sadece Rize’de değil tüm illerde vaka sayıları artmakta.

Rize özelindeki genel kanı, çay toplamak için gelenler döndüğünde vaka sayılarının çok azalacağı yönündeydi. 

Fakat özellikle okulların açılmasından sonra vakalar rekor kırmaya başladı.

Gene basından edindiğimiz bilgilere göre, hemen her gün covid-19 nedeniyle ölüm gerçekleşiyor.

Rize’de ilk salgın vakası tespit edildiğinde, "Kapıları kapatın. Rize’yi karantinaya alın. Kademeli geçiş sağlayın." demiştik.

Uygulandı mı? Tabi ki uygulanmadı. Bunda karar verme yetkilerinin olmadığı için yerel yöneticilerin hiçbir suçunun olmadığını biliyoruz. 

Çünkü Türkiye'de artık başkanlık sistemi var. Her türlü karar sarayda alınıyor.

Zamanında önlem alınmamasının sonucunda Rize’de 200'e yakın ölüm, 10 bine yakın vaka görüldü. Vaka sayısı ile ölüm sayısı da her geçen gün artıyor.

Bu konuda yapılması gerekenler gayet açık. Salgının yayılmasının önüne geçmek için bulaşma zincirinde kopmalar oluşturulmalıdır.

Zamana yaymak yerine kesin ve net önlemler alınmalıdır. Önlemleri alırken de vatandaşımız, esnafımız, işçimizi, çiftçimiz, işletme sahiplerimiz mağdur edilmemelidir.

Bunun için kaynak yaratmaksa çok basit. Geçmediğimiz köprülerin ödemelerini bir yıl ertelediğinizde, covid-19 salgının önüne geçmek için fazlasıyla kaynağımız olacaktır.

Şimdi soruyoruz ; 

İlk dönemde almadığınız kesin ve net önlemleri şimdi alacak mısınız? Örneğin okulları kapatacak mısınız ? 

Rize’nin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alacak mısınız?  Rize’de kontrollü izolasyona geçecek misiniz?

Salgınla ilgili daha geniş ölçekte test yapacak mısınız? Hastalık tanısı konanlara katı izolasyon uygulayacak mısınız? Koşulları elvermediği için evde izolasyonun tam sağlanamadığı kişilere barınma olanakları sağlayacak mısınız? Örnek: 6 kişi kalınan 100 m2lik bir evde izolasyon nasıl sağlayacaksınız?

Covid-19 hastalığı haricinde, sağlık sorunları olanların tedavileri için Rize’de pandemi dışı hastaneler belirleyecek misiniz?

Sağlık emekçilerinin iş yükünü azaltmak için yeni personel alımı yapacak mısınız? 

Tüm bu önlemleri alırken – gerçi yarım yamalak alınan önlemlerde de aynısı oldu - daha önce olduğu gibi yine; çalışanları, esnafı, kahvehane sahiplerini, restorant ve kafeleri, minibüsçüleri, servisçileri, kuaförleri, emeklileri, çiftçileri, işletme sahiplerini ve evine ekmek götürmek zorunda olan insanlarımızı mağdur etmeye devam edecek misiniz?

FİLYASYON EKİPLERİNE GÜVENLİK EKİPLERİNİ DE DAHİL EDİN...

Salgınla ilgili filyasyon çalışması yapan ekiplerin çalışmalarını güvenli ve etkin bir şekilde yürütmeleri için ekiplerin yanında en az bir güvenlik görevlisinin verilmesi zorunlu hale gelmiştir. 

Çünkü filyasyon ekipleri engellemelerle ve saldırılarla karşı karşıya kalabilmektedir. Zaten çok zor şartlarda ve yaşamlarını tehlikeye atarak çalışan ekipler bir de saldırıya uğrayabilmektedir.

Sağlık görevlilerinin yanında en azından bir güvenlik görevlisinin bulunması caydırıcı etki oluşturacak ve ekiplerin daha güvenli çalışmalarını sağlayabilecektir. Saltuk Deniz CHP Rize İl başkanı

Saltuk Deniz CHP Rize İl başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Recep     2020-11-22 Chp donemi vatandaşa tepeden baktiği icin sert onlemler alir kendileri uymaz kural tanimaz oysa calişanlar sirketler iş yerleri fabriklar çarklar bir sekilde donsun vatandaşta işi olmayan evinde otursun dendi herseye karşi olan zihniyetin adi chp denir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?