FINDIKLILI BİLİM İNSANI DÜNYAYA UMUT OLDU

KORONAVİRÜSE karşı yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanı Dr. Özlem Türeci´nin memleketi Rize'nin Fındıklı ilçesinde büyük bir gurur yaşanıyor. Dr. Özlem Türeci´nin Rize´nin Fındıklı ilçesinde yaşayan akrabaları, "Kapımız her zaman onlara açık" diyerek baba ocağına davet etti.

FINDIKLILI BİLİM İNSANI DÜNYAYA UMUT OLDU
FINDIKLILI BİLİM İNSANI DÜNYAYA UMUT OLDU Neco Yarıcı
Advert

Koronavirüse karşı yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanı Dr. Özlem Türeci´nin memleketi Rize'nin Fındıklı ilçesinde büyük bir gurur yaşanıyor. Dr. Özlem Türeci´nin Rize´nin Fındıklı ilçesinde yaşayan akrabaları, "Kapımız her zaman onlara açık" diyerek baba ocağına davet etti. Tüm dünyayı etkiyen koronavirüsüne karşı Almanya'da yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanları, Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'in başarısı memleketlerinde gurura vesile oldu. Dr. Özlem Türeci´nin Rize´nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan akrabaları, büyük bir gurur yaşadıklarını ifade ederek, kendilerini memlekete davet etti.

`TÜRKİYE VE DÜNYA İÇİN MUTLULUK YAŞADIK´

Büyük bir gurur içerisinde olduğunu ifade eden Fethi Türeci, "Akrabamızın aşıyı bulduğunu duyduğumuzda çok gururlandık, Türkiye ve dünya için mutluluk yaşadık. Herkese faydalı bir işe imza attılar. Babasını ve halasını tanıyorum ama kendisini hiç görmemiştim, bu haberlerden sonra televizyonda gördüm" dedi.

`KAPIMIZ HER ZAMAN ONLARA AÇIK´

Dr. Özlem Türeci´yi çocukluğunda gördüğünü belirten Bina Türeci, "Çok mutlu bir haber aldık ve gururlandık. Dedelerinden kalan bir ev vardı burada ancak o yıkıldı. Biz akrabaları olarak buradayız ve kapımız her zaman onlara açık" diye konuştu.