SALİH NAVDAR: 2021 YILINDAN BEKLENTİLERİMİZ

Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Navdar’dan yeni yıl mesajı. 2020 beklentilerin altında kaldı 2021 bize sadece sağlık getirsin.

SALİH NAVDAR: 2021 YILINDAN BEKLENTİLERİMİZ
SALİH NAVDAR: 2021 YILINDAN BEKLENTİLERİMİZ Neco Yarıcı
Advert

İşte o mesaj; “Yılbaşı, sadece takvimdeki rakamın bir artması olmadığının bilincindeyiz. Yeni başlangıçlar için bize verilen bu rakamsal değişiklikler yeni bir ajanda misali aileniz ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı dileklerinizi not etmekle başlar.

Yeni bir yıla güzel sözlerle başlayıp, sevdiklerinizin yeni yılda hayatınızın önemli bir parçası olduğunu hissettirilme adına türlü sürprizler veya hediyeler alırız.

Peki ya kaybettiklerimiz?

Yeni bir yıl bize gelecekle ilgili yeni planlar yaptırsa da geride kalanlarla ilgili acımızı unutturuyor mu sizce? Kısmen ve kısa bir süreliğine belki.

 

Yeni yılın heyecanı göz boyayıcı olsa dahi duygularımızın hedef odaklı planları bittiğinde geriye doğru düşünceler anı (hatıralar)  olarak ağırlaşarak benliğimizi kaplar.

Yaşanmışlık ve hissiyat maneviyatınızda gelecekteki planlanmış ancak gerçekleşmemiş olayların üzerinde olacaktır.

 

İşte böyle bir yıl geçti benim, sizin ve tüm dünya için. 2020 yılı COVİD 19 salgını ve onun yıkıcı etkisi altında geçerken benim gibi çoğu kişinin de canını acıtan olaylara sahne olmuştur.

 

Özellikle 2020 Aralık ayı beni çok yıpratmış ve yakınlarıma geriye dönülmeyecek acılar yaşatmıştır. Şu an duygularımı ifade etmek için doğru kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. COVİD 19 salgını nedeniyle yakınlarımı kaybetmek ve sonrasında da bu hastalığın pençesinde mücadele etmek gerçekten de zor bir süreç idi. Allah’ıma şükürler olsun ki sağlığımıza yeniden kavuştuk.

Bu salgın sürecinde dernek üyemiz gazeteci Ahmet Özcan’ı kaybetmenin de derin üzüntüsün yaşadık.

Yeni yıl ile ilgili toplum olarak topyekûn tek temennimiz sanıyorum ki SAĞLIK olacaktır.

Geçen bir yıl olarak tarih sayfalarında yerini alacak olan 2020 yılında olumsuz onca olaydan sonra yeniden hatırlanmak istenmeyecek bir yıl olarak hafızalardaki tazeliğini koruyacağına inandığım kadar 2021 yılının da yeni umutlar ve başlangıçlar ile daha yaşanabilir bir dünya için yaşam şartlarımızı yeniden düzenleyeceğimize inandığım bir yıl olacaktır.

Yaşam döngümüz içinde bizi yeni bir yıla hazırlayan rakamlar gibi yeni bir yaşama hazırlayan pandemi sürecini asla akıldan çıkarmayarak hayat standartlarımızı yeniden planlamaya başlamak zorundayız. 

Umudumuz ve temennim 2021 herkes için sağlık yılı olur.”

Salih Navdar

Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
2 İneği Arabaya koyup Yaylaya Göç Etti
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?
Laz erkekleri, yan gelip yatıyor mu?